На полях області посіви соняшника замінять на гірчицю, льон та сафлор

Опубліковано в 8:15 Важливі, Новини, У регіоні    379

На базі Інституту олійних культур Національної академії аграрних наук України відбулося засідання круглого столу «Українська селекція олійних просапних культур» за участю фахівців ТОВ «Насіннєвий фонд – Україна» (м. Полтава) та ТОО «Семена Казахстана» (м. Алмати, Республіка Казахстан).

У роботі круглого столу взяли участь  директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Фіоктістов та його заступник  Олександр Ясинецький, директор ТОО «Семена Казахстана» Айдар Мусабеков, агровиробники сільськогосподарських підприємств різних форм власності Запорізького регіону та науковці.

Учасники заходу ознайомились із здобутками запорізьких науковців у сфері селекції соняшника та сої, відвідали демонстраційний полігон соняшника, сої та інфекційний полігон.

Науковці та представники підприємств активно долучилися до обговорення  питань стосовно  селекції та первинного насінництва соняшника, створення вихідного матеріалу соняшника різних напрямів використання, напрямів і перспектив селекції сої. Було відмічено, що основним напрямом селекції є створення сортів олійних культур, стійких до несприятливих умов середовища, збудників хвороб, з підвищеною продуктивністю та якістю отримуваної продукції, адаптованих до умов регіону вирощування.

У Запорізькій області по всіх категоріях господарств цього року посіяно 560,7 тис. га соняшника, що становить 100% від плану. У ході дискусії фахівці та науковці дійшли висновку, що необхідно зменшити в регіоні посіви соняшника та замінити їх на перспективні культури, такі як льон, гірчиця, сафлор. Також очікується, що Інститут олійних культур поступово буде виходити на ринок Казахстану.

Інформує: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА

Залишити відповідь