На Запоріжжі СБУ викрила злочинців, які дурили людей і грабували їхні рахунки в банках

Опубліковано в 10:58 Важливі, Новини, У регіоні    462

Вони телефонували клієнтам банків та обманом дізнавалися інформацію про їхні платіжні картки.

На Запоріжжі СБУ блокувала діяльність організованого угруповання, учасники якого викрадали кошти з рахунків клієнтів приватних і державних банків в Україні та за її межами.

Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки.

Злочинну схему організували троє мешканців Мелітополя. У центрі міста вони обладнали підпільний колцентр, де “працювали” 54 оператори. Вони, видаючи себе за працівників банків, телефонували клієнтам і шахрайським способом отримували від них інформацію про CVV-коди, номери і пін-коди платіжних карток. Після отримання доступу до рахунків вони переводили гроші на підконтрольні банківські рахунки.

Для “роботи” з банківськими клієнтами з інших країн зловмисники використовували незаконну маршрутизацію міжнародного телефонного трафіку.

За даними СБУ, учасники угруповання викрадали щомісяця понад три мільйони у гривневому еквіваленті.

Під час обшуку в приміщенні колцентру правоохоронці вилучили 124 комп’ютери, шість одиниць телекомунікаційного обладнання, майже 60 тисяч гривень, мобільні телефони та чорнові записи, які підтверджують незаконну діяльність. Наразі вилучене обладнання передано для проведення відповідних експертиз.

У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислюваних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) та ч. 3 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо оголошення про підозру організаторам злочину.

Джерело: ТСН

 

Залишити відповідь