Надаєте послуги з обробітку землі – сплатіть податок

Опубліковано в 12:38 Актуально, Для бізнесменів та підприємців, Новини, У районі    365

З метою залучення до декларування громадян, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га та які власними силами їх обробляють, у травні 2019 року у Запорізькій області розпочато захід «Врожай».

Мета заходу: зобов’язати громадян, які є власниками сільськогосподарської техніки та надають платні послуги з обробітку землі іншим фізичним особам (оранка, комбайнування, тощо), але при цьому не зареєстровані як фізичні особи-підприємці (ФОП), подати річну податкову декларацію про доходи та майновий стан, у якій повинно бути включено суму отриманих доходів до загального річного оподатковуваного доходу та сплачено податок із таких доходів – повідомляють в Пологівському управлінні ГУ ДФС.

Захід «Врожай» спрямовано на виявлення неоформлених найманих працівників, підвищення рівня виплати заробітної плати та забезпечення повноти нарахування і сплати податків.

Як повідомила начальник Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Світлана Бруй, фахівці Пологівського управління, спільно з представниками інших контролюючих органів, у складі робочої групи, здійснили виїзди до сільгосппідприємств і фермерських господарств Пологівського, Більмацького та Розівського районів.

Для залучення до оподаткування та сплати податків до бюджетів усіх рівнів спеціалісти управління обстежують усі сільські ради та ОТГ районів з визначенням урожайності ранніх зернових, трудових ресурсів, задіяних при збиранні врожаю.

“Зазначимо, з початку року 3413 громадян, які займалися обробкою земельних ділянок площею понад 2 га, задекларували майже 20 мільйонів гривень доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції. З цієї суми до бюджету надійде 3,6 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 298,5 тисячі гривень військового збору.

Доходи від обробітку землі оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %. Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору платники мають сплатити до 1 серпня 2019 року. Якщо послуги надаються у поточному 2019 році, то отриманий дохід підлягає декларуванню у наступному, 2020 році” – пояснює Світлана Миколаївна.

Залишити відповідь