Найкраще, найгірше, нове та новітнє у школах Пологівщини

Під час доповіді освітян, що була 29 серпня, основна частина стосувалась обговорення здобутків, досягнень та великої роботи над Всеукраїнським проєктом НУШ та його основних месенджерів – доступність, нова якість, автономія.

До системи загальної середньої освіти району входять 18 функціонуючих закладів загальної середньої освіти з яких 15 І-ІІІ ступенів (1 – у складі навчально-виховного комплексу) та 3 – І-ІІ ступенів.

Учнів стало більше

Протягом останніх трьох років спостерігається тенденція до збільшення учнівського контингенту у 2016 році навчалося 3324 учні, у 2017 – 3333, 3414 (за три роки ріст склав 90 учнів). За попередніми даними цього навчального року за парти сядуть 3487 учнів.

У закладах сільської місцевості здобувають освіту 37% школярів, міста – 63%. Таке співвідношення зберігається впродовж останніх років. 2018-2019 навчальному році функціонувало 223 класи ще на три більше ніж у попередньому. Вирівнювач показники набору до 10-го класу було відкрито 16 10-х класів (у 2017 – 11), продовжили здобувати загальну середню освіту у ЗЗСО 208 із 317 дев’ятикласників (66%), у 2017 – 50%” – звітує начальник відділу освіти Пологівської РДА Людмила Дорофеєва.

Першокласникам було виділено майже 2 мільйони

Для минулорічних першокласників, яких було 386 (22 класи) за кошти субвенції з державного бюджету, кошти місцевих бюджетів, сума яких складала 1 760 616 грн було придбано сучасні меблі, комп’ютерне обладнання, відповідний мультимедійний контент, дидактичні матеріали.

Які школи найкращі?

Департаментом освіти і науки облдержадміністрації було відзначено – як кращі, 3 заклади: «КУ «Пологівська СРШ І-ІІІ ступенів № 2», КУ «Пологівська гімназія «Основа» та КУ  «Федорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів».

Звісно є й проблеми

У дотриманні санітарно-гігієнічних норм щодо площі класної кімнати (2,4 м2 на одного учня),  особливо в класах шкіл міста, де в середньому навчається по 26 учнів. Нормативи наповнюваності не змінились, а  будівлі хоч і типові, та все ж не відповідають таким вимогам. Поодиноко, але, на жаль, ще зустрічаються у 1-х класах такі негативні прояви як небажання окремих вчителів відійти від домашніх завдань, перевантаження учнів.

Інновації в освітній діяльності

КУ «Пологівська СРШ І-ІІІ ступенів № 2» продовжує участь у дослідно-експериментальному проекті «На крилах успіху» (цього року до проєкту окрім одного другого та одного третього класів долучаються два із трьох перших класів).

КУ «Пологівська гімназія «Основа» продовжує запровадження інноваційного науково-методичного проєкту «Інтелект України».

Батьки активніше стають партнерами нового українського вчителя.

Регулярне безкоштовне підвезення

Це важлива складова діяльності із забезпечення здобуття якісної освіти школярами сільської місцевості. Протягом навчального року  до закладу підвозились 589 учнів, та 70 вчителів.

На умовах співфінансування (50% кошти районного бюджету та 50% – обласного) було придбано автобус для КУ «Семенівський НВК», що сприяло оптимізації організації підвезення.

Профільне навчання

Так, у 2018/2019 навчальному році у 52 класах 5-и закладів  на поглибленому рівні вивчали окремі предмети 1225 учнів (на 133 менше, ніж у минулому навчальному році з причини усунення поглибленого вивчення предметів у 1-х класах). Поглиблено вивчались іноземна мова, українська мова і література, предмети технічного та художньо-естетичного циклів, біологія, історія.

Профільним навчанням було охоплено 100% учнів 10-11 класів. Запроваджувалися профілі: української філології, історичний, англійської філології, інформаційних технологій.

Старшокласники стають водіями та програмістами

Минулого навчального року після отримання ліцензії відновила  роботу комунальна установа «Міжшкільний навчально-виробничий комбінат». Свої професійні наміри реалізовували 103 старшокласники із 9 шкіл району за 3 профілями: водій автотранспортних засобів категорії «В», водій автотранспортних засобів категорії «С1», оператор комп’ютерного набору. На сьогодні 86 десятикласників планують здобувати професійну освіту на базі КУ «МНВК.

Інклюзивна освіта набирає обертів

У минулому навчальному році задля реалізації права дітей з особливими освітніми потребами здобувати освіту  відповідно до індивідуальних запитів у 9 ЗЗСО функціонували 27 інклюзивних класи, де навчалася 31 дитина (для порівняння: у 2017 році навчалося 10 дітей, у 2016 – 2. На придбання обладнання для оснащення ресурсних кімнат було виділено кошти державного бюджету у розмірі 745 545 грн та розподілено для трьох комунальних установ «Федорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів», «Пологівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5»,  «Пологівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4».

Що таке шкільна «автономія»?

Заклади  самостійно здійснюють вибір типових та укладають власні освітні програми, навчальні плани. Керівники закладів автономно вирішують кадрові питання. Педагоги самостійно обирають підручники, технології, стратегії. На часі автономія фінансова, яка прибере багато проблем при закупівлі товарів та послуг, дозволить кожному закладу виважено планувати асигнування та витрачати бюджетні кошти – констатує  Людмила Вікторівна.

Організація харчування

Відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з органами місцевої влади вживаються необхідні заходи, спрямовані на організацію повноцінного, якісного харчування учнів.

Безоплатним гарячим харчуванням у минулому році були охоплені 1872 учні, серед них:  стовідсотково учні 1-4 класів та діти пільгових категорій. Фінансово – економічне забезпечення харчування  учнів цих категорій вирішується за рахунок бюджетних коштів. На надання послуг з організації харчування учнів  та дошкільників навчально-виховного комплексу протягом 2019 року виділено 5 363 700 грн. бюджетних коштів, потреба до кінця року складає ще 2 000 026 грн.

Освітяни теж навчаються

У Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти пройшли курсову перепідготовку 162 педагогічних працівника.

Протягом атестаційного періоду 2018/2019 навчального року в закладах освіти району було атестовано 136 педагогічних працівників, що становить 19% від їх загальної кількості. За наслідками атестації 10 педагогічним працівникам присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 9 – «спеціаліст першої категорії», 17– «спеціаліст другої категорії». 51 педагогу (22%) присвоєно або встановлено відповідність раніше присвоєним педагогічним званням. Вагомим результатом педагогічної праці є присвоєння 4 педагогам педагогічного звання «учитель-методист».

Відзвітувавши за минулий навчальний рік, освітяни діляться здобутками та планами на майбутнє, адже до початку нового навчального року залишилось всього кілька днів.

В добрий час!

Схожі публікації
15.11.2022

Темою цього відео стало дослідження як війна змінює життя людей та їх самих, як особистості. Чи важко кидати все та тікати від російської окупації? Що відчуваєш в цей момент? Скільки […]

15.11.2022

Реєстрація громадян на отримання грошової допомоги від МОМ НЕ здійснюється за умови, ЯКЩО ВИ: ЗАРЕЄСТРУВАЛИСЯ, АБО ВЖЕ ОТРИМАЛИ ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ ВІД БУДЬ-ЯКОЇ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ. Про це повідомляє: Простір Єдності Пологівського […]

06.11.2022

Вісім місяців триває війна, яка руйнує нашу країну, руйнує наше майбутнє, руйнує наші життя… Чи, може, не всіх? Чи, може, знайома з сусідньої вулиці, не являючи собою нічого особливого, нормально […]

06.11.2022

Вже 3 листопада Верховна Рада підтримала проєкт Державного бюджету на 2023 рік у другому читанні. За ним розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня становитиме 6700 грн та […]

12.08.2022

Виїзд на тимчасово окуповану територію, а також переміщення вантажів (товарів) здійснюється у складі колон через визначений блокпост: с. Кам’янське. Формування колон для виїзду здійснюється на майданчику за адресою: вул. Оріхівське […]

28.07.2022

1 липня Верховна Рада України ухвалила закон щодо особливостей судового провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих […]

27.07.2022

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкти, які спрямовані на зміну оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України. Йдеться про законопроєкти №7448, №7466, та №7468, які передбачають внесення […]

30.04.2022

Пані війна прийшла до нашої країни, 8 років вона панувала в зоні ООС, але наразі замахнулася на всю Україну. Простягла свої лапи вона й до нашого краю. Читачка надіслала нам […]

11.04.2022

Мурахи шкірою… Поетичний фронт теж існує! Лише вчитайтесь… Це вірші про наш край, про наших бійців, про наших волонтерів, наш народ та ворожу стидобу. Автор Марусій Андрій: * * * […]

08.04.2022

Додаток “Дія” під час війни кілька разів змінював перелік послуг та опцій. З’явилися нові функції, але водночас й перестали працювати деякі старі, через зупинку діяльності певних відомств та організацій. Та […]

07.04.2022

☝️Нагадуємо, де можна нас читати новини від ПІК ❇️ САЙТ: https://p-i-k.zp.ua/ ❇️ Вайбер: ♦️ ПІК-новини: https://invite.viber.com/?g2=AQABBqLmrkcVkElnJPkau8CdsFM7vg6zOjjYTWCeaUDvl1D48tRLkQNUIHawiKvx ♦️ ПІК-Запоріжжя: https://invite.viber.com/?g2=AQBlFCKu13V1f05EGIlIkfCqOLkk23Qnw1HIkphoQ5vYam9%2FnH6fmGzdb6pnUOH3 ♦️ ПІК-Мелітополь: https://invite.viber.com/?g2=AQBKhbd6VfUgs05D9%2FTG%2Fr6rIWnxtBOI3CK33wKLkbHscumIC4aNZatSfFgPAhz5 ❇️ Фейсбук: ♦️ ПІК-новини: сторінка https://www.facebook.com/PIKnoviniZP ♦️ Група […]

06.04.2022

У Нацполіції запрацювала телефонна «гаряча лінія» для родичів загиблих внаслідок військових дій рф в Україні Відтепер рідні загиблих від рук окупантів можуть звернутися за консультаціями та роз‘ясненнями щодо процедури їх […]