Наша зустріч із Міхеілом Саакашвілі у Запоріжжі: більше запитань, аніж відповідей

Опубліковано в 13:31 В Україні, Важливі, Новини, У регіоні    601

22 вересня у місті Запоріжжя відбувся мітинг за участю відомого політика Міхеіла Саакашвілі.

Як і будь який масовий захід, цей почався з того, що в місці запланованого проведення акції зібрались співробітники поліції, які були проінструктовані керівництвом. Згодом вони висунулися на позиції, а вибухотехнічна служба почала оглядати місце проведення зустрічі.

(із міркувань безпеки, на фото не висвітлюються обличчя правоохоронців)

Місце проведення мітингу змінювалося декілька разів по всій території парку трудової слави.

Ми запитали людей, які скупчилися в місці проведення зустрічі, як вони відносяться до Саакашвілі. Люди не виявляли бажання спілкуватися, але згодом дозволяли їх сфотографувати. На питання «Ви прийшли на зустріч з Саакашвілі?» – відповідали, що просто тут гуляють, але організатор, яка пов’язана з запорізькою організацією залізничної профспілки «Єдність» (інформації про діяльність якої знайдено не було) почала збирати їх навколо себе і давати інструкції, хто та де має стояти.

Організатор  мітингу який представився головою профспілки розповів, що підтримує «Рух Нових Сил» тому, що хоче зламати олігархічну систему, яка склалась в нашій державі, а також виступає проти приватизації «Укрзалізниці».

 

Згодом, нашу увагу привернули невідомі люди похилого віку в камуфляжі. На питання: “як ви ставитесь до дій Саакашвілі, та з якою метою прийшли на зустріч” – теж не змогли дати однозначної відповіді. Почувши запитання про наявність в них камуфляжу і чи можливо вони є ветеранами АТО, один з чоловіків невпевнено відповів «так». Невідомі дозволили себе сфотографувати, але повернулися спиною до камери.

Поки чекали Саакашвілі – на сцені виступав голова профспілки залізничніків. В своїй промові він казав, що Саакашвілі дає людям надію на покращення, і що дає надію на майбутні зміни.

Були також присутні і опоненти політика. Ось, наприклад, загадковий персонаж, з позивним «Доберман».

Про нього відомо лише, що він приймав активну участь в київському та запорізькому майданах, воював в складі добровольчого батальйону «Донбас», та до цього приймав участь у конфліктах на території Іраку й Грузії під час російської агресії в 2008-році. Доберман сказав, що хоче задати декілька питань Саакашвілі.

Згодом, під’їхали осередки районних організацій партії «Рух Нових Сил», підійшли журналісти та жителі міста. Всього зібралося близько 500 чоловік. Коли приїхав Саакашвілі – всім потиснув руку і почав промову.

Мова йшла про те, що нинішня влада не виправдала надій і має або прийняти умови Саакашвілі, або піти у відставку. Під час проведення мітингу, декілька раз присутні вигукували: «Саакашвілі, йди в Грузію», хто це був, звичайні жителі, чи проплачені «тітушки», найняті його опонентами (про яких декілька раз оголошувалось зі сцени) – з’ясувати не вдалось так само, як і не вдалось з’ясувати, для підтримки кого прийшли пенсіонери, які навіть не змогли пояснити що вони робили на зустрічі з Міхеілом Саакашвілі та кого підтримують. Охорона Саакашвілі була малочисельною та являла собою декілька чоловік, які стояли біля сцени.

Після закінчення мітингу, Саакашвілі почали задавати запитання, на декілька з них він швидко дав відповіді. Особливо порадувало запитання «Ви чого виступаєте проти Буряка, Буряк наш кращий мер?», на яке пролунала відповідь від політика: «А хто це такий?» Публічно давати відповіді на всі запитання Саакашвілі не став, та почав видалятися з площі. Декілька людей все ще хотіли задати йому питання. Особливу увагу до себе привернув «Доберман».

Відео, де він намагається задати питання Міхеілу та передати йому якісь роздруківки.

Серед присутніх на мітингу, були й пологівці: приватний підприємець Павло Бабич та активісти Анзор Сарішвілі і Олександр Шерстяченко.

Анзор Сарішвілі повідомив про плани пологівських прихильників Міхеіла Саакашвілі – створити міський осередок політичної партії «Рух Нових Сил».

Детальніше про плани та думки пологівських активістів можна дізнатися з аудіо-інтерв`ю.

 

(Фото Сергія Лаврова)

Автор: РОМАН ХМАРСЬКИЙ

Коментарів: 2

Залишити відповідь