НАСИЛЛЯ (БУЛІНГ) у Пологах: активна протидія (ФОТО)

Опубліковано в 15:32 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    519

Відомо, що сьогодні таке явище як булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей, домінуюча поведінка однієї людини по відношенню до іншої.

Мотивацією до булінгу стають: гордість, образи, заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість, боротьба за владу, потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження, тощо, і, аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.

З метою попередження виникнення насилля в дитячому середовищі,  серед учнів 8-9 класів Федорівської  ЗОШ І-ІІІ ступенів фахівцями Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді була проведена лекція на вказану тематику. Діти дізнались як перемагати прояви насильницької поведінки своїх однолітків і як самим володіти собою аби не вчиняти насилля.

Також, на сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках учнівської молоді. Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг, який можна вважати першим кроком до справжнього насильства та злочинної поведінки. Діти ж є найбільш вразливою категорією, вони соціалізуються, навчаються різним моделям поведінки, і, на жаль, булінг стає однією з таких моделей. Хулігани (булі) надзвичайно винахідливі. Новітній їхній «винахід» — кібер-булінг, тобто знущання з використанням електронних засобів комунікації.

Тому, з метою попередження насильства в учнівському середовищі, поширенню булінгу та його видів, спеціалістами Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 3 жовтня проведено відеолекції у КУ “Воскресенський навчально-виховний комплекс “спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад”.

В ході відеолекцій розкриті такі поняття, як «булінг», «насилля»,  види булінгу, наслідки такої поведінки для жертви та агресора, переглянуто та обговорено фільм з елементами шкільного булінгу. Учням надано поради, як діяти у разі виникнення такої ситуації у школі, до кого звернутись за допомогою. Загалом заходом було охоплено 45 осіб, з числа учнівської молоді.

Невід’ємним наслідком поширення булінгу серед учнівського середовища є перехід до агресивних дій, які носять злочинний характер, що викликає небажані негативні тенденції у функціонуванні молодіжного середовища та суспільства загалом. Тому, в першу чергу, треба проводити профілактичні заходи, а не чекати наслідків.

Залишити відповідь