Названо епідеміологічний прогноз щодо захворюваності на COVID-19 у Запорізькій області

Опубліковано в 13:14 Важливі, Новини, У регіоні    1 492

Про епідеміологічну ситуацію та прогнози щодо розповсюдження захворюваності на COVID-19 під час брифінгу сьогодні, 28 серпня, розповів заступник директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Мащак.

На сьогодні за всіма показниками Запорізька область має «зелений» рівень епіднебезпеки, який має найнижчі показники карантинних обмежень. Проте, за прогнозами розвитку епідситуації на найближчі 2 місяці три міста України, а саме Чернігів, Черкаси та Запоріжжя мають найгірші показники.

На ранок 28 серпня у Запорізькій області зареєстровано 1487 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу було зареєстровано 33 нові випадки захворювання.

Наблизились до граничних показників захворюваності Пологівський район, місто Бердянськ та Мелітополь.

– На сьогодні причин не відкривати навчальні заклади у нас немає. Проте, на учнів та педагогів чекає низка обмежувальних заходів. По-перше, це засоби індивідуального захисту, дезінфекція рук та приміщень, дистанція. Під час навчання необхідно максимально обмежити контакти дітей. Тому буде дещо змінено навчальний процес та окремий клас буде прив’язано до певної учбової кімнати. Також для учнів кожного класу буде розроблена власна схема на час руху. Батькам необхідно навчити дітей використовувати захисні маски та міняти їх кожні 3 години. Проте носіння масок не буде стосуватися учнів 1-4 класів. Всі ці заходи безпеки дозволять не погіршити ситуацію з захворюваністю під час навчального року, – наголосив Олександр Мащак.

Відповідно до рекомендацій МОЗ, у школах обов’язковими є температурний скринінг для вчителів, використання антисептиків на вході, ретельне миття рук усіх учасників навчального процесу після кожного уроку. У регіонах з «помаранчевим» рівнем епідемічної небезпеки вчителям рекомендовано носити захисні щитки. Також МОЗ радить мінімізувати пересування учнів між кабінетами.

Якщо в дитини виявили симптоми ГРВІ або коронавірусної хвороби, її слід відвести в окреме приміщення, надіти маску, повідомити батьків про симптоми, за потреби викликати «швидку» або мобільну бригаду, щоб провести тестування. Після цього дитина має перебувати або на самоізоляції або в лікарні, якщо випадок середньої важкості. При підтвердженні в дитини COVID-19 весь клас має піти на самоізоляцію.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА

Залишити відповідь