Не перевірив COVID-сертифікат через «Дію» — штраф 170 тисяч гривень

Опубліковано в 8:47 Актуально, В Україні, Важливі, Новини    2 137

Для запобігання повторного випадку зростання захворюваності на Covid-19 Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до постанови КМУ № 1236. Так, під час засідання Уряду Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що зміни стосуються правил у жовтому рівні епідемічної небезпеки.

«Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності у цій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі, або перевіряти документи і працювати без обмежень відповідного рівня, то нові правила не передбачають такої опції.

У жовтому рівні епідеміологічної небезпеки громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани тощо можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або наявності негативного тесту чи сертифіката про одужання» – зазначив Міністр охорони здоров’я».

Віктор Ляшко підкреслив, що це ж правило стосується і прийому відвідувачів. За його словами, відвідувачі також повинні бути вакциновані принаймні однією дозою або мати сертифікат про одужання чи негативний тест.

Також змінено термін дії жовтого сертифіката, він буде становити 30 днів (раніше він був чинним 120 днів).

Окремо Міністр охорони здоров’я зазначив, що представники закладів мають не просто запитувати про наявність сертифіката чи перевіряти їх візуальну наявність на вході до закладу, а повинні зчитувати смартфоном QR-код. За його словами, для зчитування не потрібно встановлювати додаткових додатків чи засобів, достатньо своїм додатком «Дія» зчитати QR-код.

Без перевірки та зчитування covid-сертифіката сертифікат не вважається наданим та перевіреним. У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів власнику закладу при перевірці загрожуватиме штраф від 34 тис. грн до 170 тис. гривень.

Коментарів: 8

  • Ну вот вам наглядный пример демократии…одни сидят во власти и назначают штрафы от 34 до 170 тысяч, а Народный суд их присуждает, они по наивности своей святой думают, что в Украине во всех такие зарплаты, как у судей и депутатов…сытый голодного не поймет…никогда!!! И это суд называют, как и депутатов НАРАРОДНЫМ!!! А вот получали бы, как вся страна, от минималки…может мозгов бы добавилось…хотя вряд ли…это уже хроническое.

  • Правильно делают, давно пора на законодательном уровне принять меры против распространения Covid-19, пару раз оштрафуют на приличную сумму денег, тех кто срывает программу по вакцинации населения и бегает распространяет заразу, потом задумаются. Раз не хотят пряник, получат кнут. Будьте здоровы!

    • А вы знаете, что вакцинация не гарантирует того, что человек не заболеет. Он также может болеть короной и быть разносчиком инфекции. Единственное, что даёт эта вакцина, возможность легче перенести болезнь в будущем. И то не факт. Официально ни одна вакцина ещё не прошла необходимых временных исследований. Каждый, кто вакцинируется – добровольно принимает участие в тестировании вакцины. И постепенно выясняют ее побочные действия. Эта информация есть в открытом доступе.
      И вакцинация – дело добровольное. И если люди не хотят ее делать, значит, не верят или не доверяют власти, медицине и пр. Над этим надо работать, а не над штрафами. У нас народ не такой, как в Европе. Его штрафы не пугают, а заставляют выкручиваться из ситуации.

  • Зная это все, я за вакцинацию и за маски, а кто не доверяет или не верит власти у них будет возможность выбрать на выборах другую власть законным путем. Если не доверяете медицине это ваше личное дело.

  • Дивно, знаючи все це, все одно дозволяєте робити над собою експерименти…

  • Удивительно то, что вы считаете это экспериментом. Я не хочу вести дискуссию с кем либо.

Залишити відповідь