Ненароком натрапили на “шлюбний танок” пологівських їжаків (ВІДЕО)

Опубліковано в 22:20 Відео-галаеря, Новини, У Пологах, Цікаво та корисно    603

Останнім часом, біля зеленої зони “Бублик” нам все частіше зустрічаються їжачки, яких раніше не було так багато. Ми зустріли цілу пару, яка виконувала “шлюбний танок”, та ще й при цьому видавали цікаві звуки!

Їх “пісня” тривала більше ніж півгодини, заважати не стали, а прочитали про цей період багато цікавого.

Як спаровуються їжачки? Дізнаємося!

Цим питанням задаються багато людей. Найімовірніше, це не дуже приємний процес. Адже під час такого дійства можна і живіт розпороти об гострі колючки партнерки. Якщо ви так думаєте, то ми вам зараз розповімо всі тонкощі цього процесу. Повірте, природа все передбачила. Всі аспекти цього питання ми зараз розглянемо.

«Колюча» правда

Період спарювання у цих тварин починається навесні, коли після зимової сплячки їжачки вилазять з нір і спочатку від’їдаються, а потім приступають до шлюбних ігор. Самці починають жваво носитися туди-сюди, розшукуючи самку, і нерідко трапляється так, що уваги однієї їжачихи домагаються відразу кілька претендентів. І тоді відбуваються жорстокі сутички між суперниками!

Їжаки-самці починають один на одного кидатися, намагаються вкусити, вколоти, відштовхнути противника. Поєдинок неодмінно супроводжується гучним пирханням і сопінням, а іноді їжаки можуть пронизливо кричати. Втім, незважаючи на всю запеклість сутички, їжаки практично не завдають один одному сильних пошкоджень: більш слабкі просто тікають.

Але от всі суперники ганебно втекли, і поряд з самкою залишився лише переможець. Тепер він приступає до залицянь: ходить навколо їжачихи, сопучи і тихенько форкаючи, і навіть намагається зобразити якусь подобу пісні. Так може тривати до декількох годин. Зрештою, всі його старання виявляються винагородою, і пара приступає до спаровування. Під час спаровування самець поводиться досить грубо, кусаючи самку. До слова сказати, шлюбний період у їжаків дуже розтягнутий у часі і триває протягом усього теплого періоду. Спарювання відбувається точно так само, як і у більшості ссавців. Самочка лягає на живіт, притискає до тіла голочки і пригинає спину. Тим часом самець підходить ззаду, видряпується на їжачиху, після чого безпосередньо переходить до самого процесу. От і все, секрет розкритий. Як ви могли помітити, веселого в ньому небагато.

Розмноження їжачків

Вагітність у їжачихи триває трохи більше півтора місяців. За деякий час до появи потомства самка починає ретельно готувати лігво з трави, листя і моху. У приплоді з’являється від трьох до семи дитинчат. Новонароджені ежата голі й сліпі, правда, м’які голочки виростають вже через кілька годин після їх народження. Їжачихи – чудові матері і дуже дбайливо ставляться до своїх дітей. У віці приблизно шести тижнів їжата стають самостійними і назавжди покидають рідне лігво.

Залишити відповідь