Неприємний досвід: Медогляд дітей «по-пологівськи»

Опубліковано в 17:48 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    1 444

Кожного року працівники підприємств та організацій Пологівського району проходять медичний огляд. Так само особливі медичні комісії працюють для школярів та дітей, які вперше йдуть до школи або дитячого садка.

Особисто зіштовхнувшись із проблемою проходження медичного огляду із дитиною, з метою отримання дозволу відвідувати дитячий садок, бажаємо поділитися з вами особливістю медогляду «по-пологівські».

Стати на заваді вам може відсутність необхідних щеплень у медичній картці. Наприклад, так зване щеплення «АКДС» (для профілактики таких захворювань, як дифтерія, правець та коклюш). Маючи проблему із алергією, ми, звичайно, заперечили необхідність отримання дитиною даного щеплення, тому що воно має багато побічних ефектів та ускладнень, що може тільки пригнітити наявні алергічні стани. Існує декілька альтернативних видів індійській вакцині АКДС, а саме: Пентаксим, Тетракок, Бубо-М, Трітанрікс та інші, які мають закордонне походження. Але отримати дане щеплення можна тільки за наявності даних вакцин, які коштують від 800 до 1500 грн. Також робити дане щеплення потрібно одразу після його придбання, тому що вакцина потребує особливих умов транспортування.

Пологівські лікарі вирішили, що вони мають право нав`язувати ті сумнозвісні вакцини АКДС в обов`язковому порядку, на всіх рівнях вертикальної ієрархії Пологівської поліклініки, – від медичної сестри до заступників головного лікаря, не дивлячись на загрозу погіршення стану дитини внаслідок розвитку побічних ускладнень на фоні алергічного стану. Також, ми отримали фактичну відмову педіатра приймати нас та оформлювати дитину до дитячого садка, що задокументовано за допомогою аудіо-пристроїв.

Педіатр та медична сестра скеровували нас до головного лікаря, який на даний час знаходиться у відпустці. Годі й казати про спосіб та специфіку спілкування людей, від яких залежить життя інших, зі своїми пацієнтами.

Справа закінчилася тим, що ми врешті-решт отримали направлення до обласної дитячої лікарні, з метою тимчасового надання відводу від проведення щеплення вакциною АКДС, за медичними показниками, допоки не буде зроблено закордонний аналог щеплення.

Проблема, з якою ми зіштовхнулися, є актуальною для багатьох родин – в Запорізькій області є декілька смертельних випадків після щеплення вакциною АКДС серед дітей, і саме тому багато батьків не наважуються давати дозвіл на проведення даного щеплення. Лікарі, які проводять вакцинацію фактично не несуть відповідальності, тому, що згоду надаєте саме ви – батьки.

Ми згодні із думкою відомого українського лікаря-педіатра – Євгена Олеговича Комаровського про те, що діти мають бути привиті в обов`язковому порядку, але тільки якісною та безпечною вакциною.

Отже, ми завжди маємо право вирішувати – чи наносити шкоду здоров`ю власних дітей, чи навпаки – піклуватися про них та їх майбутнє.

Проте, найголовніше питання залишається відкритим – невже неможливо на державному рівні вирішити проблему наявності безпечних вакцин в аптеках та лікарнях, та чи мають страждати діти від свавілля чиновників та професійної недбалості лікарів?

Автор: Єгор Курносов

Залишити відповідь