
НОВИЙ ВІРУС – ІНФІКОВАНО ПОНАД 900 ОСІБ, перевіряють трьох в Україні
Недуга вже призвела до 26 смертельних випадків, проте у ВООЗ поки не готові оголосити її наздзвичайною ситуацією світового масштабу.
У Китаї шириться невідомий раніше вірус – влада Китаю повідомляє про 912 випадків інфікування. Патоген, що виник у місті Ухань, належить до родини коронавірусів, призводить до пневмонії та проблем з диханням. Унаслідок недуги вже загинуло 26 людей.
Протягом останніх кількох тижнів вірус поширився й до кількох іноземних країн – зокрема, Японії, Південної Кореї, Таїланду та США. Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – йдеться на сайті ТСН.ua.
Загадковий вірус
Таємничий вірус вперше було зафіксовано 12 грудня у китайському місті Ухань, розташованому на відстані 1100 км від Пекіна. Трохи більше, ніж за місяць, його встигли підхопити 60 осіб. У хворих спостерігалися лихоманка та складнощі з диханням, характерні для пневмонії.
9 січня від нетипової пневмонії загинув 61-річний чоловік, передає Xinhua. 13 січня стало відомо, що недуга вже поширилася за межі Китаю, до Таїланду. Першим носієм хвороби стала літня жінка, що приїхала до країни з Уханю. Наразі в країні зафіксовано 2 випадки хвороби. Про перший випадок захворювання на нетипову пневмонію повідомили й у Японії – пацієнт також відвідував китайське місто Ухань – і Південній Кореї. 21 січня вірус поширився також до США. У Китаї в провінції Хейлунцзян, яка межує з Росією, заявили про два нові випадки зараження короноварісом і одну смерть.
Кількість хворих на раніше невідомий коронавірус постійно зростає. Якщо до 19 січня було відомо про 60 випадків інфікування коронавірусом, то станом на вечір 24 січня їхня кількість становить 912 осіб. Пацієнтів лікують ізольовано від інших, щоб мінімізувати ризик поширення недуги. Частину виписали з лікарень. 26 людей загинуло.
Зразки, взяті медиками у пацієнтів, встановили, що причиною інфекції є вірус з сімейства коронавірусів. Попри те, що родина останніх є надзвичайно великою, лише 6 її представників раніше вражали людей. Хвороба, зафіксована у Китаї, не спричинена жодним з них.
Що таке коронавірус
Коронавірус — рід вірусів, що об’єднує РНК-вмісні плеоморфні віруси середньої величини. Розмножуються вони у цитоплазмі інфікованих клітин. Коронавіруси мають симптоми, схожі до застуди – зокрема, нежить, кашель, біль у горлі. Можливі також головний біль та лихоманка, що може тривати до кількох діб.
Зазвичай коронавіруси гірше уражають людей з ослабленою імунною системою – людей похилого віку або молодь. У них він може призвести до пневмонії або бронхіту.
Примітно, що раніше людство вже стикалося з захворюваннями, спричиненими коронавірусами. Зокрема, Близькосхідним коронавірусним респіраторним синдромом, також відомим як MERS. Недуга, що викликає проблеми з диханням, виникла на Близькому Сході у 2012 році і призвела до 2000 інфікувань. Близько 36% пацієнтів, у яких було діагностовано синдром, загинули від нього.
2002 року інший коронавірус також спричинив захворювання, відоме як “тяжкий гострий респіраторний синдром” (ТГРС). Недуга, що з’явилася у Китаї, поширилася на 37 країни та призвела до понад 800 смертей.
Новий вірус є не таким небезпечним, проте усе одно викликає занепокоєння у спеціалістів.
“Коли ми бачимо новий коронавірус, ми хочемо знати, наскільки серйозними є його симптоми – цей має ознаки, більш схожі на застуду. Вони викликають занепокоєння, проте є не настільки серйозними, як ТГРС”, – зазначив професор Марк Вулхауз з університету Единбурга у коментарі BBC.
Наразі немає єдиного лікування загадкової хвороби. Лікарі здебільшого працюють над усуванням симптомів – кашлю, головного болю, лихоманки тощо. Досі не розроблено й вакцини проти низки інших коронавірусів – зокрема, того, що викликає тяжкий гострий респіраторний синдром.
Джерело недуги
Поява нових вірусів не є новим явищем. Патогени можуть роками жити у організмі одних видів, а згодом переходити до людей. Усі попередні коронавіруси поширилися саме так.
Так, наприклад, коронавірусна інфекція, відома як тяжкий гострий респіраторний синдром, перейшла до людей від африканських цивіток – представників родини котячих. А джерелом близькосхідного респіраторного синдрому, що 2012 року вбив 858 осіб та загалом інфікував 2494 людини, стали одногорбі верблюди.
“З огляду на минулий досвід можна припустити, що якщо це новий коронавірус, він мав перейти до людини від тварини”, – наголосив у коментарі BBC професор Джонатан Балл, вірусолог в університеті Ноттінгема.
Усі випадки захворювання спершу були пов’язані з оптовим ринком морепродуктів Південного Китаю в Ухані, і значна частина пацієнтів працювали саме там (1 січня ринок закрили для очищення та дезінфекції).
На ринку продавали не лише морських ссавців, які можуть бути носіями коронавірусів (на кшталт білуг), а й інших тварин, серед яких – кури, кажани, кролики та змії. 22 січня китайські вчені у дослідженні зазначили, що ймовірним джерело спалаху нового коронавурусу в Китаї, який вбив вже 17 людей, є змії. Схожі на новий вірус патогени часто походили від летючих мишей. Проте автори роботи виявили, що частина нового вірусу в одному місці геному явно відрізнялася від своїх відомих “родичів”. Вони припустили, що якась тварина могла стати проміжною ланкою між ними і людиною.
У дикій природі змії часто полюють на летючих мишей, тож вони могли підхопити вірус від них. Припускається, що згодом він мутував у їхньому тілі так, що зміг передатися людям. Втім сталося це не одразу – новий вірус з’явився близько двох років тому, встановили дослідники.
Як вірус передається
Ймовірність того, що новий вірус передається від людини до людини, тривалий час вважалася досить низькою. Адже віруси, які уражають легені, спричиняють кашель та чхання, що є надзвичайно ефективними методами поширення захворювання.
Водночас у держкомітеті підтвердили, що загадковий вірус підхопили співробітники медустанов, в яких перебували хворі. Наразі відомо про 14 хворих медпрацівників. За даними Центру глобального аналізу інфекційних захворювань при Імперському коледжі Лондона, число потенційно заражених новим видом коронавірусу може перевищувати 4 тис. осіб.
Реакція світу
Спершу спалах недуги у Ухані змусив уряди країн Азії вдатися до низки попереджувальних заходів – так, зокрема, в аеропортах почали перевіряти людей на наявність ознак захворювання та вимірювати температуру. Медичну перевірку для подорожніх, що прибувають з китайських міст, запровадили й у Сінгапурі. Лікарі також повинні стежити, чи немає випадків пневмонії серед людей, що нещодавно повернулися з китайського міста.
В міжнародному аеропорту “Бориспіль” 23 січня у зв’язку зі спалах нового невідомого коронавірусу із Китаю вирішили все ж дещо посилити заходи безпеки. Летовище не має прямого авіасполучення з Уханем (місцем де почалося розповсюдження хвороби – ред.), однак є з іншими містами Китаю, а тому пасажирів, які прибувають в Україну, будуть зустрічати і перевіряти санітарні підрозділи.
В УКРАЇНІ ПЕРЕВІРЯЮТЬ ТРЬОХ ЛЮДЕЙ, ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ЗАРАЖЕНІ СМЕРТЕЛЬНИМ КОРОНАВІРУСОМ ІЗ КИТАЮ:
В Україні були зафіксовані три підозри на зараження смертельним коронавірусом із Китаю. Після досліджень у двох людей підозри не справдилися. Щодо третьої особи результатів меддослідження ще немає.
Про це на брифінгу сказала міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька. Вона не уточнила, в яких саме регіонах були зафіксовані ці підозри.
“Міністерство вживає всіх заходів для своєчасного виявлення коронавірусу в Україні. Наше головне завдання – не допустити проникнення захворювання в Україні”, – сказала Скалецька, яку цитує “Обозреватель”.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Джерело: tsn.ua
Темою цього відео стало дослідження як війна змінює життя людей та їх самих, як особистості. Чи важко кидати все та тікати від російської окупації? Що відчуваєш в цей момент? Скільки […]
Вісім місяців триває війна, яка руйнує нашу країну, руйнує наше майбутнє, руйнує наші життя… Чи, може, не всіх? Чи, може, знайома з сусідньої вулиці, не являючи собою нічого особливого, нормально […]
Вже 3 листопада Верховна Рада підтримала проєкт Державного бюджету на 2023 рік у другому читанні. За ним розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня становитиме 6700 грн та […]
11 жовтня 2021 року Міністерство оборони видало наказ №313, який зобов’язує деяких жінок стати на військовий облік. Йдеться про жінок із професіями, що споріднені з 14 військово-обліковими спеціальностями. Вони зобов’язані стати […]
Військовослужбовець термінової служби НГУ 16 липня з ПЗРК збив крилату ракету, а 17 липня літак окупантів Су-25. Усього на його рахунку 7 уражених цілей росії – 6 літаків і 1 […]
1 липня Верховна Рада України ухвалила закон щодо особливостей судового провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих […]
Начальник Марківського відділу УСБУ в Луганській області перебував напідпитку в місці тимчасової дислокації в Кам’янському разом із дружиною та попався місцевим поліцейським. Як розповіли на фейсбук-сторінці Police Control Ukraine, коли патрульні вирішили […]
Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкти, які спрямовані на зміну оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України. Йдеться про законопроєкти №7448, №7466, та №7468, які передбачають внесення […]
КЛЯТА ВІЙНА ЗАБИРАЄ НАЙКРАЩИХ… 10 червня Пологівщину, як і всю країну, сколихнула трагічна звістка – загинув наш Герой, капітан Олексій Чубашев, відомий військовий журналіст, воїн, автор програми “Рекрут UA”. Таку сумну […]
За словами одного з експертів, на травневі свята ми будемо смажити шашлики. Відомі астрологи й екстрасенси випитують у планет про плани політиків і майбутнє України. Багато з них твердо впевнені […]
Додаток “Дія” під час війни кілька разів змінював перелік послуг та опцій. З’явилися нові функції, але водночас й перестали працювати деякі старі, через зупинку діяльності певних відомств та організацій. Та […]
☝️Нагадуємо, де можна нас читати новини від ПІК ❇️ САЙТ: https://p-i-k.zp.ua/ ❇️ Вайбер: ♦️ ПІК-новини: https://invite.viber.com/?g2=AQABBqLmrkcVkElnJPkau8CdsFM7vg6zOjjYTWCeaUDvl1D48tRLkQNUIHawiKvx ♦️ ПІК-Запоріжжя: https://invite.viber.com/?g2=AQBlFCKu13V1f05EGIlIkfCqOLkk23Qnw1HIkphoQ5vYam9%2FnH6fmGzdb6pnUOH3 ♦️ ПІК-Мелітополь: https://invite.viber.com/?g2=AQBKhbd6VfUgs05D9%2FTG%2Fr6rIWnxtBOI3CK33wKLkbHscumIC4aNZatSfFgPAhz5 ❇️ Фейсбук: ♦️ ПІК-новини: сторінка https://www.facebook.com/PIKnoviniZP ♦️ Група […]