Новини з Оріхівщини

Опубліковано в 20:30 Новини, У регіоні    273

Сьогодні перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Дмитро Давтян з робочим візитом відвідав Оріхівський район. Розпочав роботу на території посадовець з проведення особистого прийому громадян. До обласної влади за допомогою звернулись 8 людей, двоє з яких – учасники АТО. Люди просили про надання матеріальної допомоги на придбання ліків та проходження лікування. За словами Дмитра Давтяна, обов’язок держави – піклуватися про громадян. А отже, усі хто звернувся за допомогою, мають надати необхідний перелік документів, написати заяву та отримати, через органи соціального захисту, грошову допомогу, передбачену чинним законодавством.

Після спілкування з мешканцями району заступник голови регіону ознайомився з готовністю навчальних закладів до початку нового навчального року. КЗ «Малотокмачанська ЗОШ І-ІІІ ступенів» заснована в 1871 році. За словами директора гімназії Олександра Гамова, у 2016-2017 навчальному році було сформовано 14 класів, у яких навчалось 260 школярів. Середня наповнюваність класів 19 учнів. При КЗ «Малотокмачанська ЗОШ І-ІІІ ступенів» працюють класи вечірньої школи в кількості 4 класи, якими охоплено 35 учнів.

За останні два роки високий і достатній рівні навчальних досягнень учнів закладу становить близько 50%. Особливим показником успішної праці у підготовці випускників є вступ до вищих навчальних закладів. Так в 2014-2016 роках з 21 випускників вступили до ВНЗ, академій, університетів 82%, з них біля 60% на бюджет. З семи випускників 11 класу до вищих навчальних закладів поступили 50%. В навчальному закладі є два шкільних автобуси, які здійснюють підвіз 150 учнів з Білогір’я, Новопокровки, а також дітей дошкільного віку.

Окрім того, Дмитро Давтян ознайомився з реконструкцією спортивного комплексу у КЗ «Оріхівський НВК ім. академіка В.А. Лазаряна» в м. Оріхів. Місцева влада звернулась до першого заступника з проханням посприяти наданню грошової допомоги у розмірі 267 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації на об’єкт «Реконструкція спортивного комплексу з переходом до навчального корпусу».

Також, в рамках робочої поїздки в район посадовець вручив сертифікат на машину (асенізаційна вакуумна машина КО-503В на базі шасі ГАЗ), призначену для утилізації та транспортування рідких відходів для комунального підприємства «Малотокмачанське».

– Питання, пов’язані із вирішенням екологічних проблем – є пріоритетними для обласної влади. Сьогодні ми передаємо сертифікат, а сам автомобіль буде передано протягом 10 днів,- сказав Дмитро Давтян.

Загальна вартість техніки – 900 тисяч гривень, з яких 810 тисяч грн – кошти з екологічного фонду, ще 90 тисяч гривень – профінансовані з місцевого бюджету.

За словами голови Малотокмачанської сільської територіальної громади Анатолія Малохатка, раніше комунальне підприємство винаймало техніку в колонії. Тепер, маючи власну асенізаційну машину, комунальне підприємство зможе самостійно обслуговувати житловий фонд багатоповерхових домівок.

– Ми також плануємо надавати послуги мешканцям приватного сектору, для того аби КП заробляло гроші. Питання буде вивчено належним чином, а також будуть складені розрахунки. Поки що це лише плани, – сказав голова громади.

Завершився виїзд у район відвідуванням будинку культури в смт.Комишуваха, де наразі йдуть роботи з капітального ремонту даху і самого приміщення. Будинок культури побудовано у 1950 році. Останні 20 років приміщення майже не використовувалось через аварійний стан покрівлі. У 2016 році з державного бюджету була виділена цільова субвенція в розмірі 450 тисяч гривень. Ці кошти були спрямовані на ремонт так званої основної зали будинку культури. Ще 150 тисяч гривень профінансовано з місцевого бюджету, кошти пішли на ремонт малої глядацької зали. На даний момент проводяться ремонтні роботи в фойє приміщення, на які було виділено 260 тисяч гривень.

Інформує: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Залишити відповідь