ОБЕРЕЖНО – ПЕСТИЦИДИ. Держпродспоживслужба звертається до пологівців!

Опубліковано в 15:16 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    222

Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області попереджає!

Пестициди створюють вагому еколого-гігієнічну проблему, тому що підвищують ризики захворювання населення. В період проведення весняно-польових робіт почастішали скарги населення на застосування суб’єктами господарювання пестицидів на полях поблизу житлових будинків.Звертаємо увагу власників господарств, що санітарно-захисна зона між оброблюваним об’єктом та житловими приміщеннями повинна бути при наземному обприскуванні не менше 300 м, при авіаційному – 1000 м. Всі роботи із пестицидами проводяться в ранкові (до 10) та вечерні години при мiнiмальних висхiдних повiтряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у деннi години у похмурi i прохолоднi днi з температурою навколишнього повiтря нижче +10 °C.

В цілях охорони населення та бджіл від дії пестицидів обробку с/г угідь перед початком проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів, а також бджолярів про місця, строки і методи застосування пестицидів. Для поліпшення координації дій та комунікації бджолярів, зняття проблеми з переміщення пасік  на час цвітіння певних культур та допомоги фермерам в налагодженні співробітництва з бджолярами  при обробці полів засобами захисту рослин в Україні створена єдина он-лайн карта пасік та полів (https://www.grand.expert/).

Потрапляючи до організму людини, отрутохімікати навіть в невеликих кількостях, викликають порушення функціонального стану, що проявляється певними клінічними симптомами, дія яких залежить від виду речовини

Перша допомога при отруєнні пестицидами. Перш за все, необхідно визначити, якою речовиною викликано порушення здоров’я. Від цього залежить перша допомога при отруєння пестицидами. В будь-якому випадку необхідно призупинити дію отрути на організм людини (вивести на чисте повітря). Далі, проводяться дії, направлені на видалення отрути з організму людини, а саме: зняти забруднений пестицидами одяг, змити отруту з кожних покровів достатньою кількістю води, при пероральному отруєнні необхідно провести промивання шлунку. Та звернутись до лікувального закладу для надання першої допомоги постраждалому.

Профілактика отруєння пестицидами.

Враховуючи, яку шкоду можуть нанести отрутохімікати для здоров’я, головне – це профілактика отруєнь пестицидами.

Отже, не варто забувати про:

  1. Необхідність чіткого виконання правил техніки безпеки під час зберігання та використання цих речовин;
  2. Дотримання особистої гігієни;
  3. Використання засобів індивідуального захисту (респіратори, потигази).

Залишити відповідь