Нове обладнання харчоблоків в школах можливе вже у 2020

Опубліковано в 9:32 Актуально, В Україні, Важливі, Новини    264

 

У 2020 році держава додатково спрямує 400 млн грн на обладнання харчоблоків у школах. Таке рішення було прийнято на засіданні Уряду 27 листопада.

«Сьогодні ми маємо статистику, що впродовж навчання у школі майже на 40% зростає кількість дітей із захворюваннями шлун

ково-кишкового тракту. Це сигнал для нас, що ми, разом із МОЗ, маємо звернути увагу на здорове харчування у школах. Ці 400 млн грн – наш перший крок у цьому напрямі», – наголосила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Ці кошти виділяються на вже стандартних засадах співфінансування. Так, постанова передбачає, що місцеві органи мають додати до державних коштів свої інвестиції:

  • не менш як 30% суми мають додати м. Київ, міста обласного значення, ОТГ з адміністративним центром у місті обласного значення, а також області;
  • не менш як 10% суми – райони та ОТГ;
  • не менш як 5% суми – села (селища), що мають статус гірських населених пунктів, та населені пункти, розташовані на лінії зіткнення.

Але найголовнішою проблемою для оновлення шкільних харчоблоків (як і до багатьох інших ініціатив) є бездіяльність чиновників на місцях. Згідно статистики, в минулому році тільки чотири області зі всієї країни захотіли повністю скористатися усіма держаними програмами.

За новинами Урядового порталу

 

Залишити відповідь