Обов’язкова вакцинація: кому щеплення не уникнути? Рішення прийнято

Опубліковано в 15:23 В Україні, Важливі, Новини    3 095

Міністерство охорони здоров’я вирішило запровадити обов’язкову вакцинацію від коронавірусу для працівників закладів освіти та чиновників державних органів влади.

Про це заявив міністр охорони Віктор Ляшко під час засідання уряду. Члени Кабміну підтримали таке рішення.

Обов’язкове щеплення від коронавірусу запровадять для працівників закладів освіти, місцевих державних адміністрацій, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів.

Віктор Ляшко заявив, що можливість обов’язкової вакцинації передбачена українським законодавством, та нагадав, що Європейський суд з прав людини в квітні 2021 року підтвердив законність обов’язкової вакцинації.

«Стаття №12 закону про захист населення від інфекційних хвороб передбачає, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників чи подальшого розповсюдження ними інфекційних захворювань, підлягають обов’язковим профілактичним», – сказав Віктор Ляшко.

Цікаво, що лише три тижні тому речник МОЗ переконував, що у міністерстві не розглядають можливості впровадження примусової вакцинації працівників сфери освіти.

Зазначимо, що в урядовій постанові, яка регулює роботу навчальних закладах у період посилення карантину, вказано, що школи можуть працювати, якщо понад 80% працівників або щеплені (хоча б однією дозою), або перехворіли на ковід упродовж останніх шести місяців, або ж мають негативний ПЛР-тест (у постанові не вказаний термін давності такої довідки).

При цьому умова щодо наявності 80% вакцинованого персоналу не поширюватиметься на заклади дошкільної освіти, спеціальні заклади загальної середньої освіти, 1-4 класи шкіл.

Залишити відповідь