ОФІЦІЙНО: В нас всього 13 випадків коронавірусу. Чи посилять умови карантину в Пологах?

Опубліковано в 12:18 Актуально, Важливі, Новини, У Пологах, У районі    2 104

9 нових випадків коронавірусу від 11 серпня, та +3 сьогодні (12 серпня) неабияк налякали пологівців. За роз’ясненням ситуації наші журналісти звернулись до Пологівського міського голови Юрія Коноваленка, головного лікаря Пологівської БЛІЛ Романа Кравченка та головної лікарки Пологівського ЦПМСД Анни Дуб.

 «Ми будемо проводити засідання комісії. Перш за все, потрібно виконувати ті вимоги, які прописані. Тобто, в громадських установах обов’язково має бути захисна маска, на повітрі соціальна дистанція 1,5 м, мити та дезінфікувати руки. Однозначно посилення умов карантину буде. Зараз приймаються рішення щодо скасування планів проведення будь-яких масових заходів. Ми планували свято до Дня Незалежності. Але велика ймовірність, що ніяких святкувань не буде. Ми призупинимо проведення медичних оглядів і працівників і дітей, які збираються до садочку чи школи. Але, відповідно до закону, це не заборонить людям іти на роботу, а дітям – до навчальних закладів. Та все ж я вірю, що найближчим часом ситуація стабілізується. Поки територія знаходиться в «зеленій» зоні, ми маємо ще раз нагадати всім громадянам про відповідальність перед самим собою та оточуючими. Нагадуємо всім підприємствам про необхідність проведення дезінфекційних заходів.

Ми також обмежуємо прийом до Міської ради, так як один з працівників має позитивний результат аналізу. Приймати звернення будемо через скриньку.

Більшість людей, які захворіли на COVID-19, пересувалися по області. Хтось їздив відпочивати на море, хтось їздив в гості, або на закупку товару. Тому, кожен з нас має бути обачним і берегти своє здоров’я і здоров’я оточуючих», – підсумував Юрій Анатолійович.

Ситуацію також прокоментував головний лікар КУ Пологівської центральної районної лікарні Роман Кравченко:

«Дйсно, хворих 13, госпіталізований один. Щодо того, що тільки один пацієнт госпіталізований, рішення про госпіталізацію приймають сімейні лікарі. На сьогоднішній день, стан пацієнтів задовільний, симптоми схожі з ГРВІ, ускладнень немає».

 Ми також поцікавились, чи більше людей стали ходити в масках в лікарні:

«Люди зовсім не бояться, стверджують, що ми їх лякаємо. Дуже важко боротися, коли люди не розуміють чи не хочуть розуміти всієї серйозності ситуації».

 Головний лікар Пологівського ЦПМСД Анна Дуб повідомила наступне:

«Всі хворі – люди різних вікових категорії і з різних підприємств, серед яких одна дитина 4 років. Майже всі пересувалися по області. Епіцентру немає. Всі контактні встановлені. Наразі працюємо з ними. Розголошувати назви підприємств та прізвища ми не маємо права, це лікарська таємниця. Рішення щодо розголошення приймають керівники організацій або самі пацієнти. Люди розслабились раніше, чим треба, не дотримуються карантинних заходів. А вірус нікуди не зник. Тому, профілактичні заходи і особиста відповідальність кожного – запорука успіху».

Отож, як бачимо, вірус і справді нікуди не дівся. А тому, аби не наражати себе на небезпеку, будьмо відповідальними громадянами, тримаємо соціальну дистанцію, миємо руки, і обов’язково вдягаємо захисну маску не на підборіддя, а на обличчя. Будьмо здорові!

Алла Гончар

Залишити відповідь