Оформлювати ДТП будуть по-новому

Опубліковано в 7:59 В Україні, Важливі, Новини    405

Поліцейським змінили процедуру внесення інформації про правопорушення в систему автоматизованого обліку.

Зміни прописані в наказі МВС від 13 квітня 2018 року № 318, який набуває чинності з дня опублікування, повідомляє “Юрліга“.

Тепер поліція дозволяє учасникам робити фото схеми місця події ДТП, а раніше копія або фото з місця події надавалася за письмовою заявою. Протокол більше не потребує підписів двох свідків. А у разі відмови особи, яка притягається до відповідальності, від підписання протоколу про адміністративні правопорушення, у ньому робиться відповідний запис.

Також матеріали з фото та відео зйомки місця події тепер зберігаються у відділенні поліції не три, а всього один місяць в очікуванні оскарження рішення суду. Матеріали ж зберігають у підрозділах поліції за місцем ухвалення рішення протягом трьох років з дня накладення адміністративного стягнення. Після закінчення цього терміну вони підлягають знищенню комісією в складі не менше трьох осіб, яких визначить керівник.

Врегульовано порядок внесення в систему автоматизованого обліку інформації про правопорушення підрозділами адміністративної практики. Така інформація вноситься протягом трьох днів з дати отримання матеріалів, а інформація щодо матеріалів про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 130 КУоАП (керування ТЗ в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції), – протягом одного дня. У десятиденний термін з дати отримання матеріалів така інформація направляється до органів (посадових осіб), яким надано право накладати адміністративне стягнення.

Нагадуємо, в Україні почали діяти нові правила іспитів на отримання водійського посвідчення. З 5 червня вступили в силу зміни до Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія.

Залишити відповідь