ОРЕНДНУ ПЛАТУ ЗА КОРИСТУВАННЯ ВОДНИМИ ОБ’ЄКТАМИ БУДЕ ЗБІЛЬШЕНО

Опубліковано в 13:39 Важливі, Новини, У регіоні    296

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра Бабаніна відбулося чергове засідання комісії з розрахунку розміру орендної плати за надання в оренду водних об’єктів та проведення процедури укладання, переукладання договорів оренди водних об’єктів на території Запорізької області.

У заході взяли представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я та Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області.

Учасники засідання розглянули питання щодо затвердження розрахунків орендної плати за використання водних об’єктів на умовах оренди.

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, протягом 2018 року за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища облдержадміністрацією, як орендодавцем водних об’єктів, розроблено та погоджено в Держводагентстві України 40 паспортів водних об’єктів області. Враховуючи те, що більша частина договорів укладена впродовж 2003-2010 років, орендна плата встановлена в розмірі від 50 до 200 гривень за один гектар водного дзеркала. За станом на 1 січня 2018 року фіксована середньозважена величина орендної плати по Україні, з урахуванням коефіцієнту індексації за один гектар площі водного дзеркала, становить 162,7 грн. Враховуючи коефіцієнти розрахунків відповідно до затвердженої методики, плата за один гектар у середньому становить від 425 до 550 гривень.

На цій підставі членами комісії розраховано нову орендну плату за водні об’єкти, які надані в оренду за умовами договорів оренди.

Після затвердження нової орендної плати орендарям буде перераховано річну орендну плату за користування водними об’єктами шляхом внесення змін до діючих договорів оренди та надано для використання паспорт водного об’єкта.

– Таким чином, надходження до обласного бюджету від орендної плати за використання водних об’єктів збільшаться майже вдвоє, – підсумував Олександр Бабанін.

Інформує: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Залишити відповідь