Оріхівщина під димовою завісою (ФОТО, Відео)

Опубліковано в 17:46 Відео-галаеря, Важливі, Новини, У регіоні, Фото-галерея    686

Учора, спостерігали за жахливою картиною в Оріхівському районі.

Пекучим болем палали залишки природи…

Фіолетово-сіру завісу над Оріхівським районом було видно ще при виїзді із Запоріжжя. Гадали, що сталась страшна пожжа на якомусь підприємстві, чи жахлива аварія… Дим та сморід стояв всюди.

Аж коли опинились в епіцентрі, зрозуміли – це випалювання очерету, і вогонь завдяки чималому вітру перекидувався всюди. Дихати неможливо, залишки спаленого літали довкола, дорога – у димовому тумані.

      

НАГАДУЄМО!

При спалюванні очерету гине молодняк диких тварин та згорають гнізда диких птахів. Нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства спалювати суху рослинність заборонено. Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності, у разі виявлення фактів порушень, винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності. Крім того за самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф: на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 340 грн.), на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1190 грн.). А якщо при випалюванні очерету буде виявлено факт загибелі молодняка диких тварин, то штрафи будуть величезними. Так, при загибелі молодняка дикого кабана штраф становить 10000 грн. за одну особину, козулі – 8000 грн., зайця – 500 грн., птахів – 250 грн. та відкрива-ється кримінальне провадження і справа передається до суду.

Слід розуміти, що кожен акт підпалу – це провокування масштабної пожежі в населеному пункті і невідворотне руйнування екосистеми на місці такого підпалу.

Окрім того, випалювання сухої трави може бути вкрай небезпечним! Рятувальники не раз застерігали: “Спалювання сухої трави, сміття, підпалювання очерету небезпечно для вашого життя. Вогонь може перекинутись на будівлі, ліси, опори електромереж, газові підстанції та газові мережі. Будьте вкрай обережними під час поводження з відкритим вогнем!!!”

Закликаємо відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників та очерету. Давайте будемо свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки, спільно дбати про стан довкілляекосистеми нашого краю та тваринного світу!

Залишити відповідь