Основні зміни в Україні протягом серпня: комуналка, крантин, нові касові апарати…. та інше

Сезон відпусток – не найкращий час для нововведень. Тому традиційно основні зміни планують або на липень (початок другого півріччя), або вже на вересень (новий навчальний рік). Проте в цьому році нас чекають в серпні досить серйозні нововведення. Зокрема, початок режиму paperless і, можливо, нові карантинні обмеження. 

Паперові паспорта можна не носити з собою

З 24 серпня Україна входить в режим paperless. Вступає в силу закон, згідно з яким чиновники більше не зможуть вимагати від громадян пред’являти паперові документи. Будь-який документ можна буде надати їм в електронному вигляді.

Цифровий паспорт стає повноцінним юридичним аналогом звичайного паперового. Тобто, усі структури та організації в Україні зобов’язані приймати цифрові паспорти в додатку “Дія”.

Нагадаємо, Україна першою в світі прирівняла цифровий паспорт до паперового на рівні закону. Так що з 23 серпня громадяни України можуть не носити з собою паперові паспорти. Якщо знадобиться ідентифікація особистості, можна відкрити програму “Дія” на смартфоні і показати штрих-код. У кожної організації повинні бути зчитувальні пристрої, які дозволять розшифрувати інформацію про власника паспорта.

КОМУНАЛКА

Нові тарифи на газ

У серпні кубометр газу для населення буде коштувати від 7,99 до 16,99 гривні. Це для тих, хто відмовився від річної пропозиції і вибрав місячну. Відзначимо, що в минулому місяці максимальний тариф на газ був істотно нижче – на 3,52 гривні.

Нагадаємо, що з 1 травня всіх українців автоматично перевели на річні тарифи. Але при бажанні, кожен може перейти на місячний. Важко сказати, що вигідніше зараз. Наприклад, в серпні 4 газопостачальників запропонували місячний тариф на рівні річного, семеро встановили тариф вище, а ще п’ятеро – навпаки пропонують більш вигідні місячні пропозиції, ніж річні.

Нафтогаз стає «запасним» постачальником газу для всіх споживачів

З 1 серпня 2021 року набирає чинності рішення про автоматичний перехід всіх споживачів газу в Україні до постачальника «останньої надії» – державної компанії Нафтогаз України. Йдеться про випадки, коли основний постачальник з певної причини не може виконати свої зобов’язання.

«Це дуже важливе рішення, яке спрямоване на захист прав споживачів. Після його прийняття всі споживачі завжди будуть забезпечені теплом, навіть якщо підприємства теплокомуненерго з якої-небудь причини (немає постачальника газу і т. д.) не отримуватимуть природний газ, то автоматично його постачальником стає державна НАК Нафтогаз України, – пояснив такий крок Валерій Тарасюк, голова НКРЕКУ (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг).

Відповідне рішення НКРЕКУ прийняла в липні 2021 року у зв’язку з відкриттям повноцінного конкурентного газового ринку. З 1 серпня Нафотгаз як постачальник «останньої надії» буде забезпечувати споживачів в умовах, коли:

 • виробник теплової енергії залишився без постачальника;
 • у чинного постачальника відсутня підтверджена номінація для потреб виробника теплової енергії.

У НКРЕКУ нагадали, що аналогічні норми раніше вже були введені для побутових споживачів. Це дозволило забезпечити безперебійність поставок природного газу у випадках, якщо виникає загроза відключення газу через обставини, що не залежать від самих споживачів.

Нові тарифи на електроенергію – чи підвищать ціни в серпні?

З 1 серпня 2021 року в Україні повинна була змінитись вартість тарифів на електроенергію, а також система оплати за неї. Однак, Кабмін відклав підвищення тарифів до вересня: в серпні ціна на електроенергію для населення залишиться на рівні 1,68 грн / кВт-год.

Пізніше, як очікується, ціна на електроенергію не буде однаковою для всіх категорій населення: тарифи прив’яжуть до кількості енергії, яку споживає домогосподарство за місяць.

Споживачів електроенергії поділять на чотири категорії:

 • споживання до 100 кВт-год на місяць;
 • від 100 до 300 кВт-год ч в місяць;
 • від 300 до 500 кВт-год ч в місяць;
 • від 500 кВт-год і більше.

Точні тарифи ще не озвучені, але в Міненергетики обіцяють, що для першої категорії (до 100 кВт-год – такий рівень споживання мають близько 40% домогосподарств) збережуть відносно низькими. Як очікується, такі споживачі будуть платити за тарифом, навіть менше чинного – тобто для них електроенергія може стати дешевше.

А для домогосподарств четвертої категорії, які споживають понад 500 кВт-год на місяць, буде встановлено найвищий тариф. Ймовірно, він буде складати від 3 до 3,5 грн / кВт-год.

Також, в Міністерстві енергетики попередили про те, що ціни на електроенергію для різних регіонів будуть відрізнятися. Наприклад, в Київській і Дніпропетровській областях ціна буде коливатися від 2,60 до 2,96 грн, а в Івано-Франківській і Луганській – від 3,70 до 4 грн / кВт-год.

“Чорнобильці” отримають підвищені пенсії і доплати

У серпні значно підвищаться пенсії для людей з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС. Плюс вони отримають доплати за липень.

Поправки до законів, які встановлюють нові мінімальні розміри пенсій, були прийняті тільки в середині липня. Однак вони передбачають підвищення пенсій “заднім числом” – з 1 липня цього року. Тому вийде, що в серпні пенсіонери – “чорнобильці”, яким встановлено інвалідність, отримають підвищені пенсії за серпень і доплати за липень.

Пенсії для осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, підвищуються на 80-200%. Зокрема:

 • для людей з I групою інвалідності – з 2780 до 6000 грн;
 • для людей з II групою інвалідності – з 2317,5 до 4800 грн;
 • для людей з III групою інвалідності – з 2039,4 до 3700 грн;
 • для дітей з інвалідністю – з 1854 до 3700 грн.

Крім того, підвищується мінімальна сума загальних соціальних виплат для ліквідаторів аварії на ЧАЕС з інвалідністю. Тепер держава буде виділяти адресну допомогу, якщо загальна сума виплат, включаючи надбавки і додаткові пенсії, менше таких розмірів:

 • для людей з I групою інвалідності – 10 340,35 грн (було 5283,9 грн);
 • для людей з II групою інвалідності – 8272,28 грн (було 4727,7 грн);
 • для людей з III групою інвалідності – 6204,21 грн (було 4171,5 грн).

Ця “порогова” сума також підвищується з 1 липня. Тобто в серпні “чорнобильці” отримають підвищені доплати також за два місяці.

Також, підвищуються “заднім числом” пенсії для інших осіб з інвалідністю.

Надбавки для військових пенсіонерів

400 тис. військових пенсіонерів в серпні отримають надбавки до пенсії за липень.

Мінімальна пенсія для учасників бойових дій зросла на 45% або на 834,3 грн. Вона становить 210% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. До цього мінімальна пенсія для учасників бойових дій становила 165% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, надбавку в розмірі 2 тис. грн отримають військовослужбовці, яким була призначена пенсія до 1 березня 2018 року.

Нові касові апарати

Настануть зміни і для підприємців, які зобов’язані користуватися РРО та видавати чеки клієнтам. Державна податкова служба нагадала, що з 1 серпня на чеках повинні бути:

найменування суб’єкта господарювання;

закруглення суми до сплати;

вказівка ​​валюти операції;

найменування платіжної системи.

Нові карантинні обмеження і “пільги”

Поки карантин в Україні встановлений до 31 серпня. Але в уряді вже зараз готують нас до того, що після цієї дати, а може, й раніше, карантин буде посилюватися. За прогнозами, Україні не уникнути нової хвилі епідемії через поширення штаму “Дельта”. Як очікується, зростання захворюваності почнеться з середини серпня.

У зв’язку з цим вже зараз вводяться нові карантинні обмеження. Так, з початку серпня МОЗ повертає обов’язкове ПЛР-тестування та ізоляцію для невакцинованих українців й іноземців, які в’їжджають в країну. Про це повідомив на засіданні уряду 28 липня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також про посилення обмежень попереджають різні держави, куди українці традиційно їздять працювати або відпочивати. Так, з 8 серпня знову вимагатимуть сертифікати про вакцинації або ПЛР-тести Нідерланди, які тільки з 22 липня послабили обмеження для туристів. З 1 серпня повертає ПЛР-тести та ізоляцію для приїжджих Німеччина. Найближчим часом планує повернути обмеження й Грузія.

У той же час в різних країнах послаблюють обмеження для повністю щеплених туристів або збираються це зробити незабаром. Так, Великобританія з 2 серпня скасовує обов’язкову ізоляцію для повністю вакцинованих туристів з США і ЄС. Словаччина скасовує з 1 серпня всі обмеження, що стосуються роботи прикордонних пунктів пропуску.

Продовжує дорожчати проїзд у транспорті

У різних регіонах продовжує зростати вартість проїзду. Так, в серпні планується підвищити ціни на ряд маршрутів, що зв’язують столицю і передмістя. Зокрема, маршрутки до Ірпеня днями вже подорожчали на 4 грн.

З 1 серпня дорожчає проїзд в громадському транспорті Житомира. При розрахунку готівкою в автобусах тепер доведеться платити 8 грн, а електротранспорті – 6 грн. Якщо розраховуватися карткою, можна буде заощадити 1 грн на кожній поїздці. Також підвищується проїзд в Маріуполі. Одна поїздка в автобусах і тролейбусах з 1 серпня обійдеться в 10 грн, у трамваях – 9 грн.

А ось у Вінниці з серпня проїзд в муніципальному транспорті подорожчає одразу вдвічі – з 4 до 8 грн. Тариф буде єдиним як для автобусів, так і для електротранспорту.

Нагадаємо, раніше ми писали:

У пологівських автобусах зміниться вартість проїзду

Завершення основної частини вступної кампанії 2021

Серпень – визначальний місяць для абітурієнтів. До 18:00 2 серпня 2021 абітурієнти, які потрапили в списки рекомендованих до зарахування, повинні подати оригінали документів до того вузу, де хотіли б навчатися.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням повинно бути проведено не пізніше 9 серпня 2021.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет починається зарахування на контракт (в межах ліцензійного обсягу спеціальності і відповідно до рейтингового балу абітурієнта).

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку осіб, рекомендованих до зарахування на контракт, здійснюється не раніше 10 серпня.

До 19 серпня буде тривати направлення на вакантні місця державного/регіонального замовлення і на контрактні місця (за рахунок коригування списку рекомендованих до зарахування та звільнення в ньому місць абітурієнтів, які подавали кілька заяв і віднесли оригінали документів на іншу спеціальність).

Завершення Олімпіади

У неділю, 8 серпня, відбудеться закриття Олімпіади-2020. Станом на 30 липня Україна завоювала 4 бронзових медалі:

 • Першу медаль отримала дзюдоїстка Дарина Білодід.
 • Наступним бронзу завоював фехтувальник Ігор Рейзлин.
 • Олена Костевич і Олег Омельчук посіли третє місце в змішаній парній стрільбі з пневматичного пістолета з 10-и метрів.
 • Михайло Романчук приніс Україні четверту медаль Олімпіади-2020 в запливі на 800 метрів.

Час загадувати бажання

Загадувати бажання на падаючі зірки можна буде вночі у період з 11 по 13 серпня. У цей час очікується максимально інтенсивний метеорний потік Персеїди.

Відзначимо, що, за прогнозами, в цьому році “зорепад” буде особливо сильним і помітним. Зокрема, в ніч на 12 серпня можна буде побачити до ста метеорів на годину. Це в кілька разів більше, ніж було, наприклад, на пік “зоряного дощу” в минулому році (всього кілька десятків метеорів).

Заборона на вилов раків

У серпні в Україні починає діяти літньо-осіння заборона на вилов раків. Дати початку і закінчення заборони для кожної області різні. Якщо під час “мораторію” зловлять “на гарячому”, за кожного виловленого рака доведеться заплатити штраф у розмірі 25,5 грн.

Додаткові вихідні

24 серпня 2021 року Україна відзначає 30-ту річницю проголошення незалежності. У зв’язку зі святкуванням в цю дату Дня незалежності українці отримають довгі вихідні. Неробочими будуть чотири дні серпня поспіль: 21, 22, 23 і 24 серпня.

Однак, субота, 28 серпня 2021 року, робочим днем ​​(відпрацювання за вихідний день, перенесений на понеділок, 23 серпня).

Крім того, неробочими будуть інші суботи та неділі місяця: 1, 7-8, 14-15 і 29 серпня. Тому, в цілому в серпні 2021 буде 21 робочий день і 10 вихідних.

Схожі публікації
15.11.2022

Темою цього відео стало дослідження як війна змінює життя людей та їх самих, як особистості. Чи важко кидати все та тікати від російської окупації? Що відчуваєш в цей момент? Скільки […]

15.11.2022

Реєстрація громадян на отримання грошової допомоги від МОМ НЕ здійснюється за умови, ЯКЩО ВИ: ЗАРЕЄСТРУВАЛИСЯ, АБО ВЖЕ ОТРИМАЛИ ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ ВІД БУДЬ-ЯКОЇ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ. Про це повідомляє: Простір Єдності Пологівського […]

06.11.2022

Вісім місяців триває війна, яка руйнує нашу країну, руйнує наше майбутнє, руйнує наші життя… Чи, може, не всіх? Чи, може, знайома з сусідньої вулиці, не являючи собою нічого особливого, нормально […]

06.11.2022

Вже 3 листопада Верховна Рада підтримала проєкт Державного бюджету на 2023 рік у другому читанні. За ним розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня становитиме 6700 грн та […]

12.08.2022

Виїзд на тимчасово окуповану територію, а також переміщення вантажів (товарів) здійснюється у складі колон через визначений блокпост: с. Кам’янське. Формування колон для виїзду здійснюється на майданчику за адресою: вул. Оріхівське […]

28.07.2022

1 липня Верховна Рада України ухвалила закон щодо особливостей судового провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих […]

27.07.2022

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкти, які спрямовані на зміну оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України. Йдеться про законопроєкти №7448, №7466, та №7468, які передбачають внесення […]

30.04.2022

Пані війна прийшла до нашої країни, 8 років вона панувала в зоні ООС, але наразі замахнулася на всю Україну. Простягла свої лапи вона й до нашого краю. Читачка надіслала нам […]

11.04.2022

Мурахи шкірою… Поетичний фронт теж існує! Лише вчитайтесь… Це вірші про наш край, про наших бійців, про наших волонтерів, наш народ та ворожу стидобу. Автор Марусій Андрій: * * * […]

08.04.2022

Додаток “Дія” під час війни кілька разів змінював перелік послуг та опцій. З’явилися нові функції, але водночас й перестали працювати деякі старі, через зупинку діяльності певних відомств та організацій. Та […]

07.04.2022

☝️Нагадуємо, де можна нас читати новини від ПІК ❇️ САЙТ: https://p-i-k.zp.ua/ ❇️ Вайбер: ♦️ ПІК-новини: https://invite.viber.com/?g2=AQABBqLmrkcVkElnJPkau8CdsFM7vg6zOjjYTWCeaUDvl1D48tRLkQNUIHawiKvx ♦️ ПІК-Запоріжжя: https://invite.viber.com/?g2=AQBlFCKu13V1f05EGIlIkfCqOLkk23Qnw1HIkphoQ5vYam9%2FnH6fmGzdb6pnUOH3 ♦️ ПІК-Мелітополь: https://invite.viber.com/?g2=AQBKhbd6VfUgs05D9%2FTG%2Fr6rIWnxtBOI3CK33wKLkbHscumIC4aNZatSfFgPAhz5 ❇️ Фейсбук: ♦️ ПІК-новини: сторінка https://www.facebook.com/PIKnoviniZP ♦️ Група […]

06.04.2022

У Нацполіції запрацювала телефонна «гаряча лінія» для родичів загиблих внаслідок військових дій рф в Україні Відтепер рідні загиблих від рук окупантів можуть звернутися за консультаціями та роз‘ясненнями щодо процедури їх […]