ОВК у Пологах закінчила підрахунок голосів. Що стало причиною напруженої ситуації?

Опубліковано в 17:44 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    921

У Пологах майже 2 доби працювала окружна виборча комісія (ОВК) з виборів Президента України (Територіальний виборчий округ № 82).

В названий округ увійшли 5 районів: Запорізький (45 дільниць), Вільнянський (42 дільниці), Гуляйпільський (33 дільниці), Пологівський (35 дільниць), Новомиколаївський (18 дільниць), частково Оріхівський (4 дільниці).

Маємо такі результати:

Зеленський – 41,65 %

Бойко – 15,98 %

Тимошенко – 11,66 %

Вілкул – 7,41 %

Ляшко – 6,99 %

Порошенко – 6,73 %

Смешко – 3,82 %

Гриценко – 2,56 %

Усі інші кандидати набрали менше ніж 1 % голосів.

– Ми закінчили свою роботу о 21 год. 2 квітня. Працювали всі члени окружної комісії – 35 осіб. Найбільше складнощів викликала ситуація з неграмотністю багатьох працівників виборчих дільниць. – говорить Інна Проданова, голова комісії.

Якщо було правильно заповнений протокол, то це все відбувалось дуже швидко, але ж були технічні помилки, які треба було виправляти.

– У людей було таке уявлення, що потрібно одразу ж з виборчої дільниці їхати в окружну, і чим швидше, тим краще. Але ж у нас тривало безперервне засідання. – говорить голова.

ЩОДО НАПРУЖЕНОЇ СИТУАЦІЇ:

– Мене навіть попереджали про те, що буде окремий натовп людей, що намагатиметься прорватись до нас і зробити все для того, щоб звітність не приймалась. Не здивуюсь, якщо й справді те, що відбувалось під вікнами (обурення, виголоси) було кимось добре сплановано. Хоча щоразу виборчий процес не проходив тихо, постійно десь виникають якісь заворушення — це по всій країні відбувається. Обурень працівників виборчих дільниць зовсім не розумію, бо знали на що йшли, вони мали певну домовленість, підписували заяви з відповідними штабами. До речі, окружна комісія не призначала ту чи іншу особу, а лише вибирала квоту кандидатів у президенти. Тож, тут був неправильний підхід штабів до самого виборчого процесу, зокрема — відбір людей, адже більшість не мали навіть уявлення як працювати із документами, неправильно заповнювали протоколи, допускали жахливі граматичні помилки — це і зумовило затримку в часі та створення довгих черг. – коментує Інна Проданова, та, наостанок, додає:

Шановні, 2-й тур виборів вже не за горами – 21 квітня. Звертаємось до штабів політичних партій з проханням переглянути кандидатури, що відбираються для роботи на виборчих дільницях, аби подібні випадки не повторювались! 

Залишити відповідь