Парад незалежності у Києві очима пологівця. Як все було? (ФОТО)

Опубліковано в 12:50 В Україні, Важливі, Новини, У районі, Фото-галерея    544

Парад незалежності минув, і всі його учасники роз`їхалися по домівках. З одним із них ми нещодавно зустрілися і дізналися про подробиці та особливості проведення.

Олександр Чуб – житель села Тарасівка Пологівського району – один з 14 хлопців із Запорізької області, які приймали участь у параді.

Світлина з офіційного сайту телеканалу 112. Олександр Чуб – у першому ряду, крайній третій з правого боку

Як сталося, що тебе запросили взяти участь у Параді до 26-ї річниці незалежності України? Розкажи нам про свій військовий шлях.

– Взяти участь у Параді мене запросили через військкомат. З усієї області шукали хлопців, які є учасниками бойових дій та виконували військові обов`язки у зоні проведення АТО. Будучи мобілізованим, я відслужив 1 рік, – деякий час при Пологівському військкоматі, а потім в зоні проведення АТО. Але основним параметром відбору для участі у Параді був зріст не менше 180 см. Загалом з Пологівського району був один я, інші хлопці були з Бердянська, Приморська, Енергодара, Запоріжжя та з області.

Скільки тривала підготовка до Параду, та в чому полягає її особливість?

– Підготовка до Параду тривала місяць, все відбувалося на полігоні та в місці розташування 1-ї танкової частини в Чернігівській області. Також виїжджали для репетицій на інші полігони та до Києва. Якихось особливостей не було – звичайне солдатське життя у казармі та стройова підготовка, шикування на плацу, відпрацювання злагодженості та різних елементів ходи.

Чи важко було після тривалої перерви знову звикати до солдатських буднів?

– Звикати не довелося, бо сталося так, що на своєму життєвому шляху явідслужив строкову службу, потім – працював у Державній службі охорони, далі – мобілізація та участь в АТО, тепер – робота в Поліції охорони. Досвіду багато, тому було не важко.

Цікаво, чи отримали якусь винагороду чи заохочення учасники Параду?

– Кожного учасника було нагороджено медаллю за участь у Параді, а невдовзі мають нагородити ще однією – через місцевий військкомат.

Чи були якісь організаційні недоліки, або навіть дорікання?

– Дорікань або недоліків не було, організація та проведення – на дуже високому рівні. Варто відзначити, що всі, хто приймав участь – отримали однострої нового зразка, які в результаті їм і залишилися.

Що тебе найбільше вразило, або запам`яталося?

– Звісно, сам масштаб проведення заходу та кількість задіяних учасників й військової техніки вражає. Але й ставлення командування до солдат під час підготовки та участі у параді було дуже добрим. Забезпечення та умови проживання у військовій частині – взагалі відмінні, що дійсно дивує. Хлопці лишилися задоволені та були не проти ще раз взяти участь у Параді, якщо звісно запросять.

Новинний портал “ПІК” дякує Олександру за цікаву інформацію та бажаємо міцного здоров`я і вдалої служби!

ЄГОР КУРНОСОВ

 

 

Залишити відповідь