«Патронатна сім’я: дітям – родина, патронатним вихователям – стаж та заробітна плата»

Опубліковано в 10:13 Актуально, Новини, У Пологах, У районі    510

Кожна дитина має право на щасливе дитинство, адже в подальшому, дорослому житті це є основною запорукою розвитку цілісної особистості, яка в майбутньому буде  відповідально ставиться до власного життя та до оточуючих. Але на превеликий жаль, не всім щастить виховуватися в повноцінній родині. Так, інколи стається що,  деякі діти позбавлені права зростати в рідних сім’ях,  бо їх родини  опинилися в складних життєвих обставинах і тимчасово рідні батьки не можуть, а ще гірше, не мають бажання створити сприятливі  та безпечні умови  для життя своїм дітям.

Питання допомоги сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, розглядається та  вирішується на державному рівні. Існує декілька форм допомоги  дітям тимчасово позбавленим батьківського тепла,  які передбачають: усиновлення, опіку та піклування, створення дитячих будинків сімейного типу прийомних сімей, наставництво та  серед них законодавці передбачили і патронатну форму виховання  дітей.

Патронат над дитиною є інноваційною послугою підтримки сімей з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини, і передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини у сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин.

Хто же може стати патронатним вихователем? Для кандидатів є декілька вимог, а саме: це повинен бути громадянин України віком від 35 до 65, він повинен перебувати в зареєстрованому шлюбі, мати позитивний досвід виховання дітей, мати житло (власне, орендоване  чи на правах користування), не мати судимостей та мати добровільного  помічника  серед членів родини, а також пройти спеціальне навчання. Строк підготовки патронатних вихователів 3 місяці по закінченні надаються рекомендації та сертифікати про вдале засвоєння знань.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї (помічника)  надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. До сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є між собою рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї. Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати шість місяців.

Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку (наприклад 1 дитина  до 6 років  – 3398 грн). Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (на сьогодні ця сума складає –9600 грн.     Під час перебування дитини в патронатній сім’ї суб’єктами надання соціальних послуг здійснюється робота направлена на організацію допомоги в подоланні складних життєвих обставин біологічною родиною та підняттю рівня батьківського потенціалу, аби повернути дитину в належне сімейне середовище.

Нажаль, ми стали дедалі частіше спостерігати в ЗМІ, що діти з нашого району потребують влаштування в сім’ї тому питання створення сім’ї патронатного вихователя є дуже  актуальним, адже це чудова альтернатива , проживання дитини в інтернатному закладі. До того ж вже почала діяти одна з важливих реформ в державі – це реформування інституційних закладів і повне ліквідування інтернатів до 2020 року, що виключає в подальшому можливість влаштовувати туди дітей, які тимчасово не можуть проживати в своїх сім’ях.

Для сім’ї патронатного вихователя,  це шанс на офіційне працевлаштування, не покидаючи свою домівку, зарахування педагогічного стажу та гідна заробітна платня на період перебування дитини(тей) в його родині.

Можливо вже є багато тих хто чув про послугу патронатного виховання, адже центром соціальних служб проведено чимало заходів на цю тему,  та все ще  вагається або має якість страхи. Хочемо нагадати, що в Пологівському районі вже не один рік успішно функціонує 10 прийомних сімей, в яких загалом  виховується 19 дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування, а також 2 дитячих будинки сімейного типу,які прихистили  12 таких діточок.

Якщо Ви маєте бажання допомогти дітям, які потребують батьківського піклування та відповідаєте вимогам до кандидатів,чи хочете про інші форми сімейного виховання  Вас чекають за адресою: м. Пологи, вул.. Державна 75 «Будинок побуту» 2 поверх, або за тел. 066-574-13-62.

Разом дива творити легко!

Залишити відповідь