Пенсіонер побудував дивовижний будинок для реабілітації атовців

Опубліковано в 14:25 В Україні, Важливі, Новини    329

Чоловік заприсягся зробити побачене уві сні заради повернення з фронту сина.

У Миколаєві пенсіонер збудував незвичний будинок, схожий на кулю. Споруда має 12 кутів, і вона зовсім без фундаменту.

“Ця споруда витримає будь-який землетрус, напор вітру”, – переконує Анатолій Ступак. 73-річний чоловік упевнений, що його 8-метровий будинок із 12 окремих пірамід є стійким до будь-якої стихії. Конструкцію дідусь, за фахом будівельник, збирав самотужки, а чудернацьку форму обрав не випадкова, бо для неї не потрібен фундамент. “Фігура дуже близька до форми кулі. Тому повітря обтікає і не чинить тиску”, – пояснив він. Автор запевняє, що продумав навіть кольори: жовтий означає сонце, синій – воду, а коричневий – землю, і все це є необхідними умовами життя.

Анатолій Ступак каже, що цей будинок він побачив уві сні і загадав, що коли зведе його, син повернеться додому. У 2014 році той пішов захищати країну, а батько розпочав будівництво. “Коли на кону життя сина, котрий пішов у першу хвилю мобілізації, це надихає на будівництво”, – зізнався пенсіонер. Син і справді вже дома, однак поки що тільки у відрядженні. Тим часом майстер доробляє помешкання всередині – вже готові два поверхи з просторими кімнатами, на черзі теплоізоляція. “Я вирішив зробити з очерету, вирішив випробувати народний матеріал”, – пояснив автор задуму.

У Миколаєві цей диво-будинок уже став місцевою цікавинкою. Сусіди дискутують, чи зручно в ньому жити. “Будинок чудовий. Я би в такому оригінальному будинку пожив”, – зізнався Юрій Косінов. “Ідея оригінальна, але наскільки вона вдала, я не знаю”, – каже Андрій Фоменко. Професійні ж архітектори вважають, що ідея не нова, але виконання справді авторське. “Конструкція, звичайно, дуже жорстка – так, зовнішньо. Це добре. Куля – це найідеальніший конструктивний елемент. Щоби оцінити міцність, треба дивитися розрахунки”, – пояснив інженер-конструктор Юрій Павлинов.

Є в будинку й незвичайні властивості – пенсіонер переконує, що коли перебуваєш всередині, то покращується самопочуття. “Там нема жодної павутинки. Це говорить про те, що там позитивна енергія. Хто житиме у диво-будинку, майстер із сином вирішили одностайно: щойно там завершать усі роботи, споруду віддадуть бійцям, які потребують реабілітації.

Відео: https://1plus1.ua/1plus1video/tsn/19-30/tsn-za-20180623-pensioner-z-mikolaeva-zbuduvav-divovizhnij-budinok-shozhij-na-kulyu
Джерело: tsn.ua

Залишити відповідь