Перебуваючи в Пологах губернатор області назвав терміни, в які енергетики отримають довгоочікувану зарплатню

Опубліковано в 17:24 Актуально, Важливі, Новини, У Пологах, У районі, У регіоні, Цікаво та корисно    430

Ситуація, яка утворилася навколо невиплати заробітної платні співробітникам ПАТ “Запоріжжяобленерго” залишається критичною.

Як інформує сайт timenews.in.ua, акція протесту співробітників ПАТ “Запоріжжяобленерго”, яку вони провели 22 грудня минулого року, вимагаючи від керівництва компанії погашення заборгованості з заробітної платні, відчутних результатів не принесла.

Як повідомляє керівник спілки зі зв`язків із громадськістю ПАТ “Запоріжжяобленерго” Зореслава Цупренко, працівники енергетичної компанії отримали заробітну платню за серпень 2017 року, і на даний час заборгованість видається частково за інші місяці. Таким чином, останнього разу працівникам виплатили 16% заробітної платні за жовтень 2017 року.

На сьогодні, із компанії звільнилося 1114 працівників, що дорівнює 20% робочого складу.

В деяких районах Запорізької області з місцевих РЕМів звільнилося до 30% працівників.

Причиною несплати заробітної платні є те, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ще у 2016 році перевела запорізьку компанію на роботу в умовах “нульового алгоритму”, в результаті чого всі отримані від абонентів кошти за користування електроенергією автоматично скеровуються до Києва. Таким чином, у “Запоріжжяобленерго” не залишається коштів навіть на виплату заробітної платні своїм працівникам.

7 лютого під часу робочого візиту до Пологівського району очільника Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриля, кореспондент Новинного порталу “ПІК” поцікавився у нього про стан вирішення проблеми із виплатою заробітної платні працівникам ПАТ “Запоріжжяобленерго” та Пологівського РЕМу.

Костянтин Бриль відповів, що вирішення даного питання є запорукою обороноздатності Української держави, та актуальним у загальнонаціональному маштабі, тому на даний час вирішення питання із виплатою заборгованості по заробітній платі працівникам “Запоріжжяобленерго” стоїть на особистому контролі у Премьєр Міністра України Володимира Гройсмана.

Також, голова Запорізької ОДА зазначив, що вирішення питання затягується саме через те, що державна частка власності даної енергетичної компанії є невеликою тож, наразі й досі тривають важкі перемовини з іншими власниками. За його словами, протягом року готується продаж із повною приватизацією ПАТ “Запоріжжяобленерго”.

Наприкінці промови, Костянтин Бриль пообіцяв, що питання із виплатою заборгованості буде вирішено протягом року, і, в загальному підрахунку, буде виплачено понад 120 мільйонів гривень.

Тож, надія на вирішення актуального й болючого питання для працівників ПАТ “Запоріжжяобленерго” та, зокрема, Пологівського РЕМу, вочевидь, є.

Проте важливе питання: скільки ще чекати людям які вже втратили надію, і дотепер залишається відкритим.

Залишити відповідь