Перерахунок субсидій на опалювальний сезон здійснюється автоматично

Опубліковано в 16:49 Актуально, Важливі, Новини, У районі, У регіоні    391

Постановою Кабінету Міністрів внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Про новації у призначенні субсидій напередодні нового опалювального сезону журналістів поінформувала в.о. директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Катерина Кривошей.

Посадовець повідомила, що зменшено період, за який враховуються доходи домогосподарств для призначення їм житлових субсидій, з чотирьох до двох останніх кварталів. Тобто розрахунок субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у жовтні на опалювальний період буде проводитись на підставі доходів за перше півріччя 2017 року.

– Хочу наголосити, що перерахунок буде здійснено автоматично для тих, хто вже отримує субсидію. Ми вже запросили відомості про їх доходи у фіскальній службі. Тож цим людям не потрібно знову  приходити і звертатися до органів соцзахисту, –  повідомила Катерина Кривошей.

Крім цього, з 18 серпня 2017 року переглянуто соціальні нормативи споживання газу для побутових потреб.

Нормативи для користування послугами з газопостачання встановлено такі: за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання складає  3,3куб. метра на одну особу на місяць; за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача 5,4  куб. метра на одну особу на місяць.

Ще одне суттєве нововведення: субсидія не призначається за наявності заборгованості, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На сьогодні  неоподаткований мінімум доходів громадян складає 17 гривень. Тобто, субсидія не призначається, якщо загальна сума заборгованості перевищує  340 гривень.

– За наявності заборгованості необхідно якомога швидше її погасити або реструктуризувати, можна ще звернутися до суду. На сьогодні в області 34 тисячі домогосподарств субсидіантів  мають борги за житлово-комунальні послуги, – зазначила посадовець. 

Вона також повідомила, що для учасників бойових дій, сімей загиблих у АТО та  інвалідів АТО пільги на житлово-комунальні послуги залишилися незмінними.

В області 1 вересня завершено роботу по збору заяв на отримання монетизованих сум субсидій.

До територіальних органів соціального захисту населення постачальниками послуг надано списки, у яких залишилася частина невикористаних сум субсидії,  на 64152 особи.

Із заявами щодо виплати частини невикористаних сум субсидії звернулися 49186 осіб або 76,7 %. Загальна сума частини невикористаної суми субсидій, яку необхідно надати населенню,  складає 29,2 млн. грн.

Інформує: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Примітка: В управлінні соціального захисту населення Пологівського району, зазначили, що перерахунок субсидії на опалювальний період здійснюватиметься з 15 жовтня. 

1 коментар на “Перерахунок субсидій на опалювальний сезон здійснюється автоматично

  • За газ пишут везде…в каждой газете и по всем каналам объявляют…а почему за нормы электроэнергии ни слова нигде…не знают или писать стыдно? И монетизация прошла с большим успехом…за газ по 700гр. вернули…а за электроэнергию по 135гр….хотя удержали тысячи…а может здесь уже “новые” деньги считают?

Залишити відповідь