
Перші поїзди в Європу: в які країни українці можуть вирушити залізницею цієї осені
Поїздки в Європу стають більш доступними для українців після відкриття кордонів і масової вакцинації. Вже в п’ять країн з України можна поїхати поїздом, повідомили в “Укрзалізниці”.
Днями, до Польщі вирушив перший поїзд після пандемії – швидкісний “Інтерсіті+” Київ-Перемишль. Квитки на нього почали продавати з 1 жовтня, а перший рейс відбувся 10 жовтня.
Також вже можна подорожувати залізницею до Словаччини, Угорщини, Австрії та Молдови.
Польща: швидкісним поїздом за 7 годин
Якщо раніше з України до Польщі вирушали 5 поїздів, то з 15 березня 2020 року залізничне сполучення між країнами було призупинено через пандемію.
З 9 вересня Польща дозволила в’їзд нашим мандрівникам з будь-якою метою поїздки. Без карантину зможуть приїжджати громадяни:
– які отримали повний курс вакцинації препаратами, зареєстрованими в ЄС (Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca, Jonson & Jonson – сертифікати повинні будуть оформлені англійською або польською мовою).
– ті, хто перехворів СOVID-19 і надасть документ про це.
Невакциновані українці повинні вирушити на самоізоляцію до 10 днів. Скоротити термін можна, здавши ПЛР-тест після 7 днів перебування.
Тепер в Перемишль, одне з найдавніших міст Польщі в 12 км від кордону з Україною, можна вирушити швидкісним поїздом з Києва.
Скільки коштує квиток на поїзд: від 1043 гривень – тривалість в дорозі 7 годин 33 хвилини (Київ-Коротень-Підзамче-Львів-Перемишль), і від 1137 гривень – тривалість в дорозі 9 годин 16 хвилин (Київ-Вінниця-Хмельницький-Тернопіль-Львів – Перемишль).
Молдова: підходять всі довідки про здоров’я
Молдова відкрила кордони ще в травні, а українські сертифікати вакцинації визнала в числі перших держав – з 10 червня. У тому ж місяці українські туроператори набирали групи туристів в екскурсійні тури в Молдову – на лавандові полі і виноробні локації.
Згідно з останніми даними на сайті tripadvisor.mfa.gov.ua, при в’їзді в Республіку Молдова необхідно пред’являти: негативний результат ПЛР-тесту, дійсний не більше 72 годин до поїздки або експрес-тест на COVID, за 48 годин.
Також приймаються довідки про одужання (15-180 днів). Без тестів можуть в’їжджати вакциновані мандрівники -Угорщина визнає всі вакцини. Без довідки про відсутність COVID доведеться вирушити на 14-денну самоізоляцію з можливістю скоротити її після здачі тесту через 7 днів. Вимоги не поширюються на дітей до 12 років.
До столиці Молдови Кишинів з Одеси можна доїхати поїздом за 4 години.
Вартість квитка: від 352 гривень (сидяче місце 3 класу).
Угорщина та Австрія: до знакових міст Європи рукою подати
Перший рейс, що з’єднує Київ і міста Європи Будапешт і Відень, відбувся 1 червня.
“Поїзд курсуватиме щодня: вирушатиме з Центрального Київського вокзалу о 14:07, проходитиме через Будапешт (прибуття о 8:20) і прибуватиме до Відня об 11:21 наступного дня. У зворотному напрямку (з 2 червня) поїзд вирушатиме о 16:42 і прибуватиме до Києва о 17:22 наступного дня”, – уточнювали деталі для пасажирів у компанії.
Квитки на поїзд Київ – Відень можна придбати в міжнародних квиткових касах вокзалів.
Для поїздки в Угорщину з 1 серпня для українців з біометричним паспортом немає ніяких обмежень. Виняток-подорожі повітряним транспортом. В такому випадку необхідний негативний результат ПЛР-тесту за 72 години або сертифікат про вакцинацію.
З 1 липня для поїздки до Австрії без вакцинації та карантину достатньо мати вакцинацію однієї з затверджених вакцин: Pfizer, AstraZeneca/ Covishield, Janssen від Johnson & Johnson, mRNA-1273 Covid-19 Vaccine від Moderna, Sinopharm, CoronaVac.
Якщо вакцинації немає, мандрівники повинні залишитися на 10-денному карантині, а при в’їзді показати:
– негативний результат ПЛР-тесту за 72 години;
– або тесту на антиген за 48 годин
– довідку про одужання.
Також для в’їзду в країну без вакцинації необхідна онлайн-реєстрація поїздки (Pre-Travel-Clearance-PTC), яку необхідно заповнити не пізніше ніж за 72 години до в’їзду. Форма для заповнення доступна на oesterreich.gv.at, а також на entry.ptc.gv.at.
Словаччина: три поїзди із Західної України
З 1 липня відновилося залізничне сполучення між Україною та Словаччиною. Вирушити можна поїздами: Мукачево-Кошице (щоденний дизельний поїзд) – час в дорозі 3,5-4 години. Також до 11 грудня курсують поїзди Чоп-Кошице, Чоп-Чієрна над Тисою. Потяги формуються словацьким залізничним оператором ZSSK.
“Таким чином, українці можуть комфортно подорожувати до Словаччини і мати можливість дістатися з пересадкою в інші країни Європейського Союзу“,- йдеться в повідомленні “Укрзалізниці”.
Квитки на поїзди можна придбати в міжнародних квиткових касах вокзалів. Деталі можна подивитися на сайті zssk.sk.
Умови в’їзду в Словаччину: перед поїздкою необхідно зареєструватися на порталі korona.gov.sk.
Без карантину можуть подорожувати вакциновані громадяни України (визнаються всі сертифіковані вакцини) з будь-яким сертифікатом вакцинації англійською, словацькою чи чеською мовою. При в’їзді ПЛР-тести не потрібні.
Невакциновані мандрівники повинні будуть пройти 14-денну самоізоляцію. Її можна припинити, якщо здати ПЛР-тест після 5 днів перебування.
Темою цього відео стало дослідження як війна змінює життя людей та їх самих, як особистості. Чи важко кидати все та тікати від російської окупації? Що відчуваєш в цей момент? Скільки […]
Реєстрація громадян на отримання грошової допомоги від МОМ НЕ здійснюється за умови, ЯКЩО ВИ: ЗАРЕЄСТРУВАЛИСЯ, АБО ВЖЕ ОТРИМАЛИ ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ ВІД БУДЬ-ЯКОЇ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ. Про це повідомляє: Простір Єдності Пологівського […]
Вісім місяців триває війна, яка руйнує нашу країну, руйнує наше майбутнє, руйнує наші життя… Чи, може, не всіх? Чи, може, знайома з сусідньої вулиці, не являючи собою нічого особливого, нормально […]
Вже 3 листопада Верховна Рада підтримала проєкт Державного бюджету на 2023 рік у другому читанні. За ним розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня становитиме 6700 грн та […]
Виїзд на тимчасово окуповану територію, а також переміщення вантажів (товарів) здійснюється у складі колон через визначений блокпост: с. Кам’янське. Формування колон для виїзду здійснюється на майданчику за адресою: вул. Оріхівське […]
1 липня Верховна Рада України ухвалила закон щодо особливостей судового провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих […]
Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкти, які спрямовані на зміну оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України. Йдеться про законопроєкти №7448, №7466, та №7468, які передбачають внесення […]
Пані війна прийшла до нашої країни, 8 років вона панувала в зоні ООС, але наразі замахнулася на всю Україну. Простягла свої лапи вона й до нашого краю. Читачка надіслала нам […]
Мурахи шкірою… Поетичний фронт теж існує! Лише вчитайтесь… Це вірші про наш край, про наших бійців, про наших волонтерів, наш народ та ворожу стидобу. Автор Марусій Андрій: * * * […]
Додаток “Дія” під час війни кілька разів змінював перелік послуг та опцій. З’явилися нові функції, але водночас й перестали працювати деякі старі, через зупинку діяльності певних відомств та організацій. Та […]
☝️Нагадуємо, де можна нас читати новини від ПІК ❇️ САЙТ: https://p-i-k.zp.ua/ ❇️ Вайбер: ♦️ ПІК-новини: https://invite.viber.com/?g2=AQABBqLmrkcVkElnJPkau8CdsFM7vg6zOjjYTWCeaUDvl1D48tRLkQNUIHawiKvx ♦️ ПІК-Запоріжжя: https://invite.viber.com/?g2=AQBlFCKu13V1f05EGIlIkfCqOLkk23Qnw1HIkphoQ5vYam9%2FnH6fmGzdb6pnUOH3 ♦️ ПІК-Мелітополь: https://invite.viber.com/?g2=AQBKhbd6VfUgs05D9%2FTG%2Fr6rIWnxtBOI3CK33wKLkbHscumIC4aNZatSfFgPAhz5 ❇️ Фейсбук: ♦️ ПІК-новини: сторінка https://www.facebook.com/PIKnoviniZP ♦️ Група […]
У Нацполіції запрацювала телефонна «гаряча лінія» для родичів загиблих внаслідок військових дій рф в Україні Відтепер рідні загиблих від рук окупантів можуть звернутися за консультаціями та роз‘ясненнями щодо процедури їх […]