Підривника Оріхівського залізничного моста Україна віддала РФ

Опубліковано в 9:29 В Україні, Важливі, Новини, У регіоні    829

За обміном «всіх на всіх» в РФ поїхав диверсант із Запорізької області

Україна в рамках Мінських домовленостей «всіх встановлених на всіх встановлених» віддала РФ Миколу Дубину – сепаратистського диверсанта родом із Запорізької області, який в 2014 році підірвав Оріхівський залізничний міст.

Микола Дубина, 1955 р.н. – житель Оріхова Запорізької області. Працював до війни токарем на одному з оріхівських підприємств, жив нічим не примітним життям, мав проблеми зі здоров’ям – хронічний гепатит С. Про сепаратистські помисли чоловіка не здогадувалися навіть близькі. Коли в Донецьку почалися заворушення, чоловік сів на свій мопед і поїхав туди під приводом лікування все того ж гепатиту.

У Миколи в Донецьку жив брат, який міг допомогти йому лягти в місцеву лікарню. Надалі Дубина свідчив, що його випадково завербували до лав днрівского «Сходу», де він працював кухарем і стояв на блокпостах з позивними «Старшина» та «Іванич». Весь цей час він давав інтерв’ю іноземним каналам, і намагався зарекомендувати себе перед ватажками. На початку літа йому посміхнулася удача – сепаратистам потрібна була людина, яка добре знає Запорізьку область, зокрема її східну частину, для виконання диверсійних завдань. Дубина погодився на це, адже крім усього іншого в молодості він служив сапером в армії. Тоді йому, і його “товаришу” Сергію Баранівському (позивний «Анадоль») виділили цілий арсенал боєприпасів призначених для вибуху:

… п’ять бойових гранат РГД-5, бойову гранату Ф-1, сім бойових детонаторів дистанційної дії УЗРГМ (УЗРГМ-2), тротилові шашки масою 200 грамів кожна в кількості 23 одиниці, бойову мінометну міну, дві бойові протипіхотні осколкові міни МОН-50, бойову реактивну протитанкову гранату РПГ-18, дві бойові реактивні протитанкові гранати РПГ-26, бойовий реактивний піхотний вогнемет РПО-А «Джміль», два бойових малогабаритних реактивних вогнемета МРО-А, п’ять автоматів Калашникова АК-74, армійську гвинтівку «СВД», 125 бойових патронів калібру 5,45 м, Вісім бойових патронів калібру 7,62 мм, один карабін «СКС», 30 патронів калібру 7,62 мм, чотири протитанкові міни ТМ-62М, два бойових запала»- з матеріалів кримінальної справи.

Привізши все це в Оріхів, і розподіливши все по схронах, Дубина з Барановським взялися за організацію вибуху. Щоб не світитися в місті, Дубина підключив до операції свого старшого сина, доручивши йому закупити будильники і батарейки до них, щоб з їх допомогою зробити детонуючу установку.

24 червня, син Дубини, Олександр, привіз батька з “товаришем” до залізничного мосту на виїзді з Оріхова. Залишивши Олександра в машині, диверсанти вирушили до мосту і заклали вибухівку. Після цього, сіли в машину і поїхали. Висадивши Дубину-молодшого в Оріхові, «Старшина» з «Анадолем» поїхали назад до Донецька. Як пізніше хвалився Дубина – встигли побачити спалах вибуху.

На щастя, вибух не був настільки сильним, щоб серйозно зашкодити міст, і ніхто не постраждав. Відновили конструкцію за півтора тижні, а мета сепаратистів – перекрити шлях поставки спорядження і військових в зону проведення антитерористичної операції, не була досягнута.

Дубина і Барановський отримали нове завдання і новий арсенал + помічників. Наступний об’єкт для диверсії знаходився в селі Залізничне під Гуляйполем. До цього моменту за Дубиною і Барановським вже стежила СБУ. До Залізничного диверсанти не доїхали – всіх затримали по дорозі до села.

Засудили Дубину в 2016 році до 12 років позбавлення волі, пізніше справу переглянули і термін зменшили на рік. А далі, за законом Савченко, зарахували три роки СІЗО за шість років колонії. Тобто фактично на момент обміну в кінці 2019 року Миколі Дубині залишалося відбувати три роки покарання.

В процесі слідства Дубина активно співпрацював із правоохоронними органами, був відвертим з приводу свого “товариша” «Анадолу», нібито той повинен був його «прибрати» в разі чого, і що остання видана їм вибухівка мала ту ж мету – «прибрати» обох. Крім цього, коли «Анадолу» в 2015 «обміняли», Дубина розповідав, що навіть якщо б його теж передали по обміну в ДНР, то він би там не залишився. І що повертаючись з ДНР «додому», постарався б виманити когось із сепаратистів з собою, щоб здати СБУ.

Яка його подальша доля зараз не відомо. Чи виконає Микола Дубина свої обіцянки і приведе з собою «подарунок» для СБУ, або ж сепаратисти не пробачать йому таких розмов – цього теж ніхто сказати не може. Як і гарантувати, що опинившись на волі диверсант «Старшина», він же «Іванович», не прийметься за старе і не спробує ще щось підірвати.

Джерело: ipne.ws

Залишити відповідь