Пільги, які компенсуються окремим пологівцям з районного бюджету

Опубліковано в 15:06 Важливі, Новини, У районі    369

29 вересня 2017 року рішенням районної ради № 7 затверджена районна Програма соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю, інших соціальних верств населення «Назустріч людям» на 2018 -2020 роки. У 2018 році на виконання заходів Програми з районного бюджету виділено  5263,0   тис. грн.

Реалізація заходів Програми дає змогу доповнити державні програми соціального захисту та соціального забезпечення ветеранів війни, праці, осіб з інвалідністю, громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціальної підтримки адресною матеріальною допомогою, наданням пільг, які задекларовані діючим законодавством, але  надаються не вповному обсязі.

Пільги, які компенсуються окремим категоріям громадян з районного бюджету у 2018 році :

 • Оплата послуг зв’язку – виділено 96,2 тис.грн. ;
 • Компенсація за перевезення автомобільним транспортом приміського сполучення (50% вартості квитка) – виділено 1500,0 тис. грн.;
 • Компенсація за перевезення залізничим транспортом (дальнє та приміське сполучення) – виділено 443,7 тис. грн.;

Одним із заходів Програми є надання фінансової допомоги громадянам, які знаходяться на лікуванні програмним гемодіалізом. Виплата зазначеної допомоги відшкодовує 100 % витрати особам з інвалідністю проїзд до обласної клінічної лікарні м. Запоріжжя протягом року  та її розмір на рік складає близько 97,0 тис.грн.

Незважаючи на те, що у значної частини громадян доходи за останній час зросли, підвищівся розмір мінімальної заробітної плати, кількість скарг на скрутне матеріальне становище, звернень про надання матеріальної допомоги та інших видів допомоги на зменьшується.

Аналіз звернень свідчить, що найбільш гострими проблемами у населення району є: відсутність коштів для придбання медикаментів, медичних засобів реабілітації, оперативного хірургічного стручання, оздоровленні, зубопротезування, вирішення соціально – побутових питань (ремонт житла після надзвичайних ситуацій природного та іншого характеру, пожежі, тощо).

На вирішення проблем даного характеру в Програмі на 2018 рік передбачені кошти для надання матеріальної допомоги за депутатськими зверненнями у розмірі 2150,0 тис. грн. За три квартала поточного року надана допомога в розмірі 1985,9 тис. грн.

У зв’язку з проведенням  антитерористичної операції на Сході України в Пологівському районі налічується 337 учасників бойовиї дій, 8 інвалідів війни та 4 члена сім’ї загиблих учасників бойових дій.

Для надання їм матеріальної допомоги на вирішення соціально – побутових питань Програмою  передбачено 60,0 тис.грн. За дев’ять місяців поточного року  за зверненнями учасників АТО та членів їх сімей надана допомога у розмірі  28,0 тис. грн.

Також для підтримки учаснів АТО – жителів Пологівського району, які знаходяться на військовій службі в зоні проведення антитерористичної операції виділені кошти у розмірі 80,0 тис. грн..  Ці кошти використовуються для придбання військового одягу, медикаментів, надання транспортних послуг.

Даний вид кошторисних призначень затверджуються  вже три роки поспіль.

Районною Програмою також передбачені кошти для проведення окремих районних заходів для ветеранів, осіб з інвалідністю, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, а саме:

 • з нагоди вшанування пам’яті загиблих в Афганістані та інших локальних війнах;
 • з відзначення Дня захисника Вітчизни;
 • з нагоди  Дня пам’яті Чорнобильської катастрофи; відзначення Дня Перемоги;
 • з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні;
 • з відзначення Дня визволення міста та району від фашистських загарбників;
 • з нагоди Міжнародного Дня громадян похилого віку та Дня ветерана;
 • з відзначення Дня визволення України від  фашистських загарбників;
 • з нагоди Міжнародного Дня інвалідів;
 • з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
 • з нагоди Збройних Сил України;
 • з нагоди  Свята Миколая та Новорічних свят.        

Для виконання статутної діяльності Пологівської районної організації ветеранів України в Програмі передбачені кошти у сумі 35,0 тис. грн. напрямок видатків наступний:

– фінансова підтримка громадської організації;

– придбання продуктових наборів до Дня Перемоги та Дня скорботи;

– проведення заходів до Дня похилого віку таДня ветерана.

У 2018 році вперше Програма доповнення заходом щодо надання адресної матеріальної домоги на ендопротезування колінних та тазостегнових суглобів громадянам Пологівського району та виділені кошти з районного бюджету у сумі 700,0 тис. грн. Після затвердження на черговій сесії Порядку їх використання, адресна матеріальна допомога буде перерахована громадянам, які звернулися із заявами  про необхідність проведення таких операцій.

Етапи виконання Програми – щорічно протягом  2018- 2020 років, у ході яких передбачається вжити заходів щодо збільшення обсягу надання всіх видів пільг і допомоги особам, на яких поширюється дія цієї Програми та посилення соціального захисту малозабезпечених громадян, надання комплексної соціальної допомоги особам, які її потребують.

Ця  Програма буде доповнюватися заходами, передбаченими в інших обласних та місцевих програмах.

Організація виконання Програми здійснюється районною державною адміністрацією.

Структурні підрозділи районної державної адміністрації, інші органи виконавчої влади, громадські організації за згодою та в межах повноважень здійснюють аналіз стану реалізації Програми і надають інформацію про її виконання управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації щороку до  1 лютого наступного за звітним.

Районна рада щороку заслуховує звіт про хід виконання Програми.

Інформує: сайт Пологівської РДА

Залишити відповідь