Після участі у громадських роботах безробітні знаходять постійну зайнятість

Опубліковано в 16:43 Актуально, Новини, У районі    310

Державна служба зайнятості широко застосовує у своїй діяльності активні заходи сприяння зайнятості, однією з них, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», є залучення незайнятого населення до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Незважаючи на те, що громадські роботи мають тимчасовий характер і можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня, але на людину, яка бере участь в таких роботах поширюються всі соціальні гарантії (оплачуються внески і податки, лікарняний, умови праці відповідають встановленим законодавчим нормам). Оплата здійснюється за фактично виконану роботу. В цей же час безробітним продовжує виплачуватися допомога по безробіттю, якщо, згідно закону, вона їм належить. Громадські роботи – це свого роду додатковий заробіток.

Для багатьох безробітних, які працюють на тимчасових робочих місцях, при успішному виконанні робіт, така робота може стати постійною. Так, зі 66 осіб, що приймали участь саме в  громадських роботах  з початку поточного року – 5 осіб було працевлаштовано на постійне робоче місце. Також такі роботи тимчасового характеру за участю безробітних громадян, дозволяють органам місцевої влади вирішувати першочергові соціальні проблеми територій.

Пологівська районна філія Запорізького  обласного центру зайнятості особливу увагу приділяє видам громадських робіт соціальної спрямованості, а саме:

– надання  допомоги сім’ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО та зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту;

– надання соціальних послуг особам, які їх потребують,

– інформування населення про субсидії.

Громадські роботи по наданню соціальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей наразі проводяться за декількома напрямками.

В сільських радах безробітні  допомогають  в  упорядковуванні  території  домогосподарств членів сімей учасників АТО, завезенні корму для домашніх тварин, прибиранні приміщень господарчих будівель, заготовленні палива, дрібному ремонті будівель, внесенні за дорученням плати за комунальні послуги.

Інформує: Пологівська районна філія Запорізького обласного центру зайнятості

Залишити відповідь