Поборник «народовладдя» хотів утворити свою «Гуляйпільську міську раду»

Опубліковано в 12:45 Важливі, Новини, У регіоні    893

На Запоріжжі правоохоронці блокували спробу створення на території області псевдодержавного утворення «Гуляйпільська міська рада».

Про це повідомляють в обласному управлінні поліції

За попередньою версією слідства, його функціонування ініціював місцевий поборник так званого «народовладдя» 1955 року народження.  На меті було створити на території Гуляйпільського району, а також на всій території Запорізького регіону «орган самоврядування», який би не визнавав повноважень державних органів влади України та законодавства. Планувалося створити  самопроголошений орган влади з власними фінансовими установами, судовими та правоохоронними органами.

Учасники псевдоутворення проводили публічні заходи, на яких  пропагували невизнання діючої влади в Україні, закликали до створення силових груп швидкого реагування для захоплення органів влади, правоохоронних та судових органів. Мешканців району активно агітували приєднуватись до їх руху для проведення масових акцій і дестабілізації суспільно–політичної ситуації в Україні.

До лав псевдоутворення приймали усіх бажаючих. Лідери незаконної організації видавали  новим членам «відповідні посвідчення», обіцяючи звільнення від сплати податків, служби в армії, реєстрації рухомого та нерухомого майна, непідсудності органам судової влади України, уникнення сплати комунальних платежів та інше.

Намагаючись легітимізувати свої повноваження, організатори фейкового органу місцевого самоврядування провели в районі збори, на яких обрали  «міського голову» та «депутатів».

Крім цього, його члени прийняли участь у так званих «Всеукраїнських урядовчих зборах громади українського народу», на яких затвердили новий державний герб, прапор України та обрали «президента».

У «депутатів» та «міського голови» незаконно створеної «міської ради» оперативники Управління Служба безпеки України в Запорізькій області за участі дізнавачів  провели  низку обшуків та вилучили уставні документи фейкового органу, протоколи зібрань активістів, мобільні телефони, комп’ютерну техніку та інші предмети і документи, які є речовими доказами протиправної діяльності.

Вилучені матеріали направлені для проведення відповідних експертиз, після чого буде прийняте рішення щодо притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.

Дізнавачами поліції продовжується досудове розслідування кримінального провадження, відкритого за ознаками   ч. 1 ст. 353 (Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) Кримінального кодексу України.

Коментарів: 2

  • Толи ещё будет, первые звоночки, пока нынешняя власть будет повернута задом, народ сам востанет.

  • Для людей немає ніякої різниці яку назву має керівництво території чи “псевдодержавне утворення «Гуляйпільська міська рада»”, чи “не псевдодержавного утворення «Гуляйпільська міська рада»” якщо воно справді опікується їхніми інтересами!

Залишити відповідь