Податок на земельну ділянку. Кому і скільки?

Опубліковано в 16:30 Актуально, В Україні, Новини    620

Земельний податок – обов’язковий платіж, який сплачують власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Він є одним зосновних бюджетоформуючих податків району.

Отримали податкове повідомлення з обчисленою сумою оплати за землю і маєте питання?

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області нагадує, що у Центрі обслуговування платників, який розташовано за адресою: м. Пологи, вул. І.Чеберка 9, платник може звернутися з письмовою заявою для проведення перевірки платежу щодо:

  • розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності або у користуванні платника податку;
  • права на користування пільгою із сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку;
  • банківських реквізитів.

Для проведення перевірки, слід мати оригінали документів, що підтверджують право власності на землю, користування пільгами тощо.

Від сплати земельного податку звільняються:

– інваліди першої і другої групи;

– фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

– пенсіонери (за віком);

– ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від

22.10.1993 № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

із змінами та доповненнями;

– фізичні особи, визнані Законом України від 28.02.991№ 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Фізична особа, яка має підстави для отримання пільг, щодо сплати земельного податку, повинна надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки, заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу.

При цьому, якщо фізична особа, що користується пільгами, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то вона до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання (зміну) земельної ділянки для застосування пільги.

Залишити відповідь