“Поліклініка без черг” вже у 6 областях України

Опубліковано в 10:20 В Україні, Новини, Цікаво та корисно    370

З’явилися медзаклади, де потрапити до лікаря можна через смартфон, на прийом можна записатися, сидячи вдома, і не втрачати час у чергах під кабінетами, – йдеться в сюжеті ТСН.

У Запорізькій області, нажаль, ця система поки що не працює.

Сімейний лікар на екрані комп’ютера бачить розклад на день і спокійно планує свій час. Так працює інформаційна система “Поліклініка без черг”.

Щоби побачити, чи ваш заклад зробив крок із паперового в цифровий вік, треба зайти на сайт newmedicine.com.ua.

Для реєстрації на ньому потрібен телефон, ім’я і прізвище, домашня адреса – і одна хвилина часу. Після чого система вже пропонує варіанти потрібних лікарів – місце, дату та час прийому. 

 

Старше покоління за звичкою ходить до реєстратури. Молодші хочуть заощаджувати час на чергах, тому активно використовують новацію. Трапляється, що пацієнти приходять без запису, а ще бувають ті, кого привозять швидкою допомогою – їх приймають поза чергою. Власне, чергою тепер людей в коридорі назвати важко. Медики зізнаються, що система чудово організовує їх робочий час і запобігає натовпам людей під кабінетами. А ще електронний запис засвідчив, яких вузьких фахівців бракує українській медицині – зокрема, алергологів та кардіологів. Попит на них найбільший – запис розписаний на місяць уперед.

Поки що цифрові черги для лікарень – річ добровільна. Але щойно розпочнеться реформа первинної ланки, гроші за пацієнтів будуть отримувати лише ті заклади, які введуть в електронні реєстри лікарів і пацієнтів. А за три роки традиційна паперова картка має остаточно стати рудиментом. Ініціатори реформи сподіваються зробити єдину систему медичної інформації про пацієнта, яка спросить і пришвидшить роботу лікарів. 

Залишити відповідь