Поліцейські відкрили 10 кримінальних проваджень щодо жорстокого поводження з тваринами

Опубліковано в 11:17 Важливі, Новини, У регіоні    331

Працівники ГУНП в Запорізькій області вживають заходи щодо виявлення фактів жорстокого поводження з тваринами, притягнення правопорушників до відповідальності, а також проводять превентивні заходи задля попередження їх скоєння.  

Питання щодо жорстокого поводження з тваринами досить актуальне. Поліцейські Управління превентивної діяльності та працівниками превенції відділів й відділень поліції ГУНП в Запорізькій області вживають превентивні заходи щодо протидії злочинам та правопорушенням скоєним стосовно тварин.

Так, правоохоронці проводять зустрічі з представниками комунальних підприємств, громадськими організаціями, з якими обговорюються питання співпраці, проведення спільних рейдів щодо виявлення та припинення порушень законодавства. Крім того, працівники превенції проводять бесіди з населенням та роз’яснюють правила тримання й поводження з домашніми тваринами, а також відповідальність за порушенням норм чинного законодавства з цього питання.

Поліцейські, в рамках чинного законодавства, вживають вичерпні заходи щодо притягнення до відповідальності осіб, які вчинили правопорушення стосовно тварин.

Загалом з початку року працівниками ГУНП в Запорізькій області було відкрито 10 кримінальних проваджень за ознаками ст.299 (Жорстоке поводження з тваринами) Кримінального кодексу України. Чотирьом особам повідомлено про підозру у скоєнні злочину. Крім того, по двом кримінальним провадженням обвинувальні акти скеровано на розгляд до суду, а по іншим провадженням триває досудове розслідування. Нагадаємо, що найсуворіша санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

Крім того, поліцейськими складено один протокол за ознаками ст.89 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Жорстоке поводження з тваринами) та 79 – за ознаками ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил тримання собак і котів). Нагадаємо, що санкція статей передбачає від накладення штрафу до адміністративного арешту з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Інформує: Відділ комунікації поліції Запорізької області

Залишити відповідь