Пологівчанка пише: “Як позбутися курців у під’їздах?”. Відповідає адвокат

Опубліковано в 15:59 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, У Пологах    462

Сьогодні нам надіслали листа:

“Здраствуйте, подскажите пожалуйста, может у вас есть какая-то информация “как бороться с курильщиками в подъезде?”, это же просто невыносимо: запах, бычки и куча пепла на каждом этаже, никто не убирает и это центр города?”

Вже не один рік в Україні діє антитютюнове законодавство, яке захищає права громадян України від сваволі курців.

На поставлене запитання відповідає Адвокат Сергій Гула:

Так, відповідно до Закону «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» встановлено заборону щодо паління у таких місцях як:

  • у ліфтах і таксофонах;
  • у приміщеннях та на території навчальних закладів та закладів охорони здоров´я;
  • на дитячих майданчиках;
  • у підземних переходах;
  • у транспорті загального користування та ресторанах;
  • у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
  • на зупинках маршрутних транспортних засобів.

Також, серед переліченого в законі є і під`їзди житлових будинків. Але, як показує практика не так легко позбутись від курців. Що ж тоді робити?

Перший і найлегший спосіб – це повідомити курцеві про те, що куріння не тільки є шкідливим, але і незаконним діянням. За таке діяння передбачено штраф. І попросити їх припинити паління в під’їзді.

По-друге:

Роздрукувати (намалювати) оголошення про те, що куріння у під’їздах є забороненим законом, а на порушників чекає штраф аж до 340  грн. та розклеїти по всьому під`їзді.

По-третє:

Якщо ці заходи не подіяли, тоді потрібно звертатися із заявою до районного відділку поліції, щоб правоохоронці зафіксували правопорушення, встановили порушника, склали протокол та оштрафували курця.

По-четверте:

Якщо курець і після цього не припинить палити – домовитися із іншими мешканцями під’їзду, які не хочуть дихати тютюновим димом і направити колективне звернення до прокуратури, у разі, якщо поліція бездіяльна або не хоче допомогти. А також можна скласти колективний позов до суду щодо відновлення ваших прав та припинення дій, які порушують норми вищезазначеного закону. Дуже важливо перед цим зафіксувати шкоду, яку завдає Вам курець, наприклад висновок лікаря, к доказ нанесеної вам шкоди!

По-п’яте

Не здавайтесь. Можливо за один день не вдасться переконати курця, повторюйте вище перелічені дії постійно. На вашій стороні правда і праву, а тому ви точно переможете!

А також пам`ятаймо, що наше здоров`я, найперше, в наших руках та що наші права дуже часто – не дають, а їх потрібно брати!!!

Залишити відповідь