Пологівщина потопає в амброзії…

Опубліковано в 16:39 Новини, У районі    273

Нашому Порталу надіслали фото-факт з території колишнього “Агрохімцентру” (вул. Титова), село Пологи:

Амброзія висотою у майже 2 метри квітне та буяє серед населеного пункту… 

І таких “фото-фактів” на Пологівщині безліч.

Хочемо звернути увагу відповідальних підприємтсв та влади до цієї проблеми, адже амброзія – це один з найбільш небезпечних бур’янів, який згубно впливає на організм людини.

До речі, зовсім нещодавно з’явилася всеукраїнська КАРТА, яка допоможе боротися з амброзією. Про це повідомляється на сайті inform.zp.ua:

Перші відмітки з Запоріжжя і Одеси. Тепер, можна побачити де росте амброзія і де її прибрали. Вона цікава тим, що жителі можуть домовитися, щоб об’єднаними зусиллями ліквідувати амброзію біля свого дому; відправити координати росту амброзії до міської влади; високе начальство може слідкувати за роботою своїх підлеглих; комунальники можуть планувати свою роботу;

Інспекції по благоустрою зможуть планувати маршрути перевірок

Якщо активіст побачив, що амброзія прибрана, то він легко може перетворити червону мітку, на зелену. Але зелена мітка зостанеться для контролю. Адже там де була амброзія вона проросте знову, тоді зелена мітка знову стане червоною. І так кілька років до тих пір, поки амброзія перестане рости в цьому місці взагалі. Поступово ми зможемо створити повну карту амброзії по всій Україні. І велика кількість червоних міток може створити проблеми для тих чиновників і власників територій, котрі мають знищувати амброзію і не знищують її. Адже їх робота буде видна навіть президенту і прем’єр міністру.
Ця карта може бути допомогою для депутата ВРУ Андрія Немировського, котрий почав процес розробки державної програми боротьби з амброзією.

Карта допоможе полегшити страждання алергіків

Вони зможуть відмітити поблизу місць де живуть і працюють всі місця росту амброзії і це вплине на те, що більшість амброзії ліквідують. Чим більшу територію позначить алергік, тим менша концентрація пилку буде біля нього, тим легше він буде переносити сезон цвітіння амброзії.

Хай ця карта стане тим ключовим стимулом, котрий приведе до знищення амброзії в Україні та Пологах, зокрема!

Ми, у свою чергу, лишили “червоні мітки” на даній території.

Приєднуйтесь і ви! Разом, ми здатні на багато більше добрих справ!

Довідково:

Ця рослина однорічна. ЇЇ зовнішній вигляд нагадує коноплю, а в деяких випадках гіркий полин. Насіння амброзії швидко розноситься вітром на відстань до 5 км.

Особливо небезпечний бур’ян для людей, які страждають на амброзійний поліноз.

Пилок амброзії, потрапивши в дихальні органи людини, викликає сльозоточивість, також погіршується зір, підвищується температура тіла, з’являється кашель, головний біль, слабкість. У найбільш чутливих людей амброзія може спровокувати навіть напади астми.

Щоб уберегти себе від шкідливого впливу, бажано до початку цвітіння вирвати з коренем всі поодинокі рослини на своїй ділянці. Якщо бур’янів занадто багато, їх доведеться скошувати кілька разів. У польових умовах, як правило, застосовуються хімічні методи боротьби з амброзією. Але обробку гербіцидами можна проводити на відстані не менше 1,5 км від населених пунктів.

Залишити відповідь