Пологівська міськрада надає практичні поради з енергозбереження

Опубліковано в 12:36 Актуально, Важливі, Новини, У Пологах, Цікаво та корисно    471

Дні стають холоднішими, ночі довшими, а рахунки за енергоносії – більшими. Тим паче, що минулий опалювальний сезон вразив українців платіжками за тепло та електроенергію. Тому саме восени ми починаємо замислюватися, як зберегти тепло і затишок у домівці.

Пропонуємо список практичних порад енергозбереження у вашому будинку, що допоможуть підготуватися до холодів:

Використовуйте енергоефективну побутову техніку:

 – побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G;
  – клас «А ++» – найбільш енергоощадний;
  – «А +», «А», «В», «С», «D», «G» – менш енергощадні;
 – придбавши побутову техніку класу «А» або «А+» Ви на 30-50% зменшите споживання електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».

  Приклад: холодильники класу «А» споживають в середньому 0,9 кВт▪год на добу, а класу «С» – близько 1,45 кВт▪год. Таким чином, придбавши холодильник класу «А» Ви зменшите споживання електричної енергії на рік на 200 кВт▪год і, як, результат, економія Вашого бюджету.

  Вимикайте з розетки мобільні телефони, ноутбуки, планшети та іншу техніку після того, як вони зарядилися. Так ви заощадите багато електроенергії та вбережете від швидкого зношування акумулятори.

  Не тримайте телевізори та інші побутові електроприлади у режимі “сну” (standby). Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів в режимі очікування («режимі сну») може досягати 350-400 кВт▪год на рік.

  Правильно експлуатуйте кондиціонер, бойлер, холодильник, пральні та посудомийні машини, плиту, електрочайник та інші побутові прилади:

  1. Грійте в чайнику тільки необхідну на даний час кількість води.
  2. Регулярно видаляйте накип, щоб чайник швидше нагрівав воду та споживав менше енергії.
  3. Закривайте посуд кришками, коли куховарите. Так ви приготуєте їжу швидше та з найменшими витратами газу чи електроенергії.
  4. Якщо у вас електрична плита – вимикайте конфорку за декілька хвилин до готовності їжі.
  5. Регулярно розморожуйте холодильник.
 6. Не тримайте холодильник біля плити. Щоб підтримувати сталу низьку температуру, холодильник з таким сусідством споживатиме більше енергії.
  7. Робіть повне завантаження пральної машини. Під час часткового заповнення споживається майже та сама кількість енергії, що й за повного.
  8. Вмикайте кондиціонер лише при закритих вікнах і дверях.

  Вимикайте електроприлади з розетки, якщо ви ними не користуєтеся. Навіть вимкнений електроприлад «тягне» з розетки певну кількість енергії.

  Коли виходите з кімнати – не забувайте вимикати телевізор та світло.

  Заощадити електроенергію допоможе заміна старих лампочок на нові енергозберігаючі (світлодіодні). Термін їхньої служби триваліший, а ваш рахунок на електроенергію зменшиться на 20 %.

  Встановіть двокамерні енергозберігаючі вікна, які вбережуть помешкання від потрапляння гарячого повітря влітку та утримуватимуть тепло в квартирі взимку.
  Опускайте на ніч жалюзі або затуляйте вікна короткими шторами.

  У разі можливості встановіть на батарею регулятор температури, щоб контролювати споживання тепла.

  Розмістіть за батареями теплозахисні екрани або фольгу, тоді тепловіддача збільшиться на 20%.

  Батарея з гладкою поверхнею підвищує тепловіддачу майже на 10%.

 Слідкуйте, щоб ваші батареї були завжди відкритими. Уникайте декору на батареях. Тоді батареї грітимуть помешкання, а не штори, стіни та меблі.

  Товсті килими чи килимове покриття допоможуть вам утеплити бетонну підлогу.

  Дослідіть помешкання на наявність шпаринок у вікнах, дверях, а також в інших місцях, звідки може надходити холодне повітря, та ліквідуйте їх.

  Цікаві факти:
  1. Для того, щоб 12 годин щодня протягом року горіла одна лампа потужністю 100 Вт, необхідно спалити 180 кг вугілля, внаслідок чого в атмосферу буде викинуто 425 кг СО2.
  2. Закриваючи на ніч вікна шторами, можна зменшити втрати тепла через вікна.
  3. Якісна теплоізоляція в будівництві — це запорука економії енергоресурсів та збереження нормального мікроклімату у приміщеннях. Втрати енергії через холодні стіни становлять 40-70% від загальної потреби в теплі.
  4. Економити електроенергію можна за рахунок кольору стін. Біла стіна відбиває 80% спрямованого на неї світла, темно-зелена — лише 15%, чорна — лише 9%.
  5. Кран, що протікає, призводить до витрат 7000 літрів води на рік (за умови, що вона крапає повільно). Якщо ж вода біжить тоненькою цівкою, то її втрати становитимуть до 30 000 літрів, на рік.
  6. Зламаний бачок «з’їдає» 5 м3 води за добу.
  7. Якщо у кожній квартирі, у кожній школі дарма буде горіти тільки 1 лампочка потужністю у 100 Вт протягом 10 годин, то буде використано дарма 1 кВт∙год електроенергії. Такої кількості електрики вистачило би, щоб виплавити 104 кг чавуна або випекти 120 кг хліба.

За матеріалами сайтів: http://www.nerc.gov.ua/ , http://www.koe.vsei.ua/

Інформує: Пологівська міськрада

Залишити відповідь