Пологівська міськрада надає практичні поради з енергозбереження

Дні стають холоднішими, ночі довшими, а рахунки за енергоносії – більшими. Тим паче, що минулий опалювальний сезон вразив українців платіжками за тепло та електроенергію. Тому саме восени ми починаємо замислюватися, як зберегти тепло і затишок у домівці.

Пропонуємо список практичних порад енергозбереження у вашому будинку, що допоможуть підготуватися до холодів:

Використовуйте енергоефективну побутову техніку:

 – побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G;
  – клас «А ++» – найбільш енергоощадний;
  – «А +», «А», «В», «С», «D», «G» – менш енергощадні;
 – придбавши побутову техніку класу «А» або «А+» Ви на 30-50% зменшите споживання електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».

  Приклад: холодильники класу «А» споживають в середньому 0,9 кВт▪год на добу, а класу «С» – близько 1,45 кВт▪год. Таким чином, придбавши холодильник класу «А» Ви зменшите споживання електричної енергії на рік на 200 кВт▪год і, як, результат, економія Вашого бюджету.

  Вимикайте з розетки мобільні телефони, ноутбуки, планшети та іншу техніку після того, як вони зарядилися. Так ви заощадите багато електроенергії та вбережете від швидкого зношування акумулятори.

  Не тримайте телевізори та інші побутові електроприлади у режимі “сну” (standby). Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів в режимі очікування («режимі сну») може досягати 350-400 кВт▪год на рік.

  Правильно експлуатуйте кондиціонер, бойлер, холодильник, пральні та посудомийні машини, плиту, електрочайник та інші побутові прилади:

  1. Грійте в чайнику тільки необхідну на даний час кількість води.
  2. Регулярно видаляйте накип, щоб чайник швидше нагрівав воду та споживав менше енергії.
  3. Закривайте посуд кришками, коли куховарите. Так ви приготуєте їжу швидше та з найменшими витратами газу чи електроенергії.
  4. Якщо у вас електрична плита – вимикайте конфорку за декілька хвилин до готовності їжі.
  5. Регулярно розморожуйте холодильник.
 6. Не тримайте холодильник біля плити. Щоб підтримувати сталу низьку температуру, холодильник з таким сусідством споживатиме більше енергії.
  7. Робіть повне завантаження пральної машини. Під час часткового заповнення споживається майже та сама кількість енергії, що й за повного.
  8. Вмикайте кондиціонер лише при закритих вікнах і дверях.

  Вимикайте електроприлади з розетки, якщо ви ними не користуєтеся. Навіть вимкнений електроприлад «тягне» з розетки певну кількість енергії.

  Коли виходите з кімнати – не забувайте вимикати телевізор та світло.

  Заощадити електроенергію допоможе заміна старих лампочок на нові енергозберігаючі (світлодіодні). Термін їхньої служби триваліший, а ваш рахунок на електроенергію зменшиться на 20 %.

  Встановіть двокамерні енергозберігаючі вікна, які вбережуть помешкання від потрапляння гарячого повітря влітку та утримуватимуть тепло в квартирі взимку.
  Опускайте на ніч жалюзі або затуляйте вікна короткими шторами.

  У разі можливості встановіть на батарею регулятор температури, щоб контролювати споживання тепла.

  Розмістіть за батареями теплозахисні екрани або фольгу, тоді тепловіддача збільшиться на 20%.

  Батарея з гладкою поверхнею підвищує тепловіддачу майже на 10%.

 Слідкуйте, щоб ваші батареї були завжди відкритими. Уникайте декору на батареях. Тоді батареї грітимуть помешкання, а не штори, стіни та меблі.

  Товсті килими чи килимове покриття допоможуть вам утеплити бетонну підлогу.

  Дослідіть помешкання на наявність шпаринок у вікнах, дверях, а також в інших місцях, звідки може надходити холодне повітря, та ліквідуйте їх.

  Цікаві факти:
  1. Для того, щоб 12 годин щодня протягом року горіла одна лампа потужністю 100 Вт, необхідно спалити 180 кг вугілля, внаслідок чого в атмосферу буде викинуто 425 кг СО2.
  2. Закриваючи на ніч вікна шторами, можна зменшити втрати тепла через вікна.
  3. Якісна теплоізоляція в будівництві — це запорука економії енергоресурсів та збереження нормального мікроклімату у приміщеннях. Втрати енергії через холодні стіни становлять 40-70% від загальної потреби в теплі.
  4. Економити електроенергію можна за рахунок кольору стін. Біла стіна відбиває 80% спрямованого на неї світла, темно-зелена — лише 15%, чорна — лише 9%.
  5. Кран, що протікає, призводить до витрат 7000 літрів води на рік (за умови, що вона крапає повільно). Якщо ж вода біжить тоненькою цівкою, то її втрати становитимуть до 30 000 літрів, на рік.
  6. Зламаний бачок «з’їдає» 5 м3 води за добу.
  7. Якщо у кожній квартирі, у кожній школі дарма буде горіти тільки 1 лампочка потужністю у 100 Вт протягом 10 годин, то буде використано дарма 1 кВт∙год електроенергії. Такої кількості електрики вистачило би, щоб виплавити 104 кг чавуна або випекти 120 кг хліба.

За матеріалами сайтів: http://www.nerc.gov.ua/ , http://www.koe.vsei.ua/

Інформує: Пологівська міськрада

Схожі публікації
15.11.2022

Темою цього відео стало дослідження як війна змінює життя людей та їх самих, як особистості. Чи важко кидати все та тікати від російської окупації? Що відчуваєш в цей момент? Скільки […]

15.11.2022

Реєстрація громадян на отримання грошової допомоги від МОМ НЕ здійснюється за умови, ЯКЩО ВИ: ЗАРЕЄСТРУВАЛИСЯ, АБО ВЖЕ ОТРИМАЛИ ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ ВІД БУДЬ-ЯКОЇ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ. Про це повідомляє: Простір Єдності Пологівського […]

06.11.2022

Вісім місяців триває війна, яка руйнує нашу країну, руйнує наше майбутнє, руйнує наші життя… Чи, може, не всіх? Чи, може, знайома з сусідньої вулиці, не являючи собою нічого особливого, нормально […]

06.11.2022

Вже 3 листопада Верховна Рада підтримала проєкт Державного бюджету на 2023 рік у другому читанні. За ним розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня становитиме 6700 грн та […]

12.08.2022

Виїзд на тимчасово окуповану територію, а також переміщення вантажів (товарів) здійснюється у складі колон через визначений блокпост: с. Кам’янське. Формування колон для виїзду здійснюється на майданчику за адресою: вул. Оріхівське […]

28.07.2022

1 липня Верховна Рада України ухвалила закон щодо особливостей судового провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих […]

27.07.2022

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкти, які спрямовані на зміну оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України. Йдеться про законопроєкти №7448, №7466, та №7468, які передбачають внесення […]

30.04.2022

Пані війна прийшла до нашої країни, 8 років вона панувала в зоні ООС, але наразі замахнулася на всю Україну. Простягла свої лапи вона й до нашого краю. Читачка надіслала нам […]

11.04.2022

Мурахи шкірою… Поетичний фронт теж існує! Лише вчитайтесь… Це вірші про наш край, про наших бійців, про наших волонтерів, наш народ та ворожу стидобу. Автор Марусій Андрій: * * * […]

08.04.2022

Додаток “Дія” під час війни кілька разів змінював перелік послуг та опцій. З’явилися нові функції, але водночас й перестали працювати деякі старі, через зупинку діяльності певних відомств та організацій. Та […]

07.04.2022

☝️Нагадуємо, де можна нас читати новини від ПІК ❇️ САЙТ: https://p-i-k.zp.ua/ ❇️ Вайбер: ♦️ ПІК-новини: https://invite.viber.com/?g2=AQABBqLmrkcVkElnJPkau8CdsFM7vg6zOjjYTWCeaUDvl1D48tRLkQNUIHawiKvx ♦️ ПІК-Запоріжжя: https://invite.viber.com/?g2=AQBlFCKu13V1f05EGIlIkfCqOLkk23Qnw1HIkphoQ5vYam9%2FnH6fmGzdb6pnUOH3 ♦️ ПІК-Мелітополь: https://invite.viber.com/?g2=AQBKhbd6VfUgs05D9%2FTG%2Fr6rIWnxtBOI3CK33wKLkbHscumIC4aNZatSfFgPAhz5 ❇️ Фейсбук: ♦️ ПІК-новини: сторінка https://www.facebook.com/PIKnoviniZP ♦️ Група […]

06.04.2022

У Нацполіції запрацювала телефонна «гаряча лінія» для родичів загиблих внаслідок військових дій рф в Україні Відтепер рідні загиблих від рук окупантів можуть звернутися за консультаціями та роз‘ясненнями щодо процедури їх […]