«Пологівська самооборона», «Ветерани АТО Пологівщини» та Пологівський Правий сектор звернулись до місцевих, районних обласних та вищих чиновників (ВІДКРИТИЙ ЛИСТ)

Опубліковано в 9:40 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    417

10 квітня Рада пологівських громадських організацій опублікувала відкритий лист адресований:

  • Голові Запорізької обласної державної адміністрації Брилю К.І.
  • Першому віце-президенту ФФУ Холодницькому Н.І.
  • Директору департаменту освіти та науки Запорізької ОДА Озеровій Т.Я.
  • Начальнику управління молоді, фізичної культури та спорту Власовій Н.Ф.
  • Головам районних державних адміністрацій
  • Головам міст та громад

Відкритий лист

Наша країна знаходиться в стані оборони від російської агресії. Війна на сході та окупація Криму несе щоденні людські та економічні втрати нашої держави. Економіка ще не відновила свого потенціалу та наповнення бюджету йде недостатніми темпами. Але ми бачимо, що всупереч цьому держава знаходить кошти на соціальні та культурні програми. Особливо приємно, що краще почали фінансуватись різні спортивні, молодіжні та культурні заходи. Хочеться висловити подяку за всі заходи та програми для дітей та молоді. Діти та молодь це наше майбутнє, наш майбутній економічний та науковий потенціал, наші захисники.

Приємно, що до роботи з молоддю та підлітками активно залучаються і громадські іноземні та вітчизняні організації. Залучаються кошти, проводяться семінари, тренінги та ін.

Але ми вимушені констатувати, що під благими намірами турботи про дітей та молодь, маскуються спроби реабілітувати та відбілити відвертих злочинців. Так в Запорізькій області активно розвернув свою публічну діяльність засуджений Межейко В.І..

Звертаємо увагу що, під прикриттям проведення соціального проекту Федерації футболу України «Відкриті уроки футболу», який здійснюється за підтримки Європейського Союзу засуджений Межейко В.І. за потуранням деяких його прихильників організовує та проводить на базі бюджетних установ зустрічі з молоддю, дітьми, спортивними та педагогічними працівниками.

Фігурально мета заходів правильна – турбота про молоде покоління, але насправді переслідується лише одна мета. Злочинець хоче знову повернутись в публічний простір та тягнеться до влади. Так, він до цього часу є формальним керівником Запорізької обласної федерації футболу, ми не можемо оцінювати його роботу як спеціалісту з цього виду спорту, про це скаже рівень наших обласних команд в загальнодержавному рейтингу. Але чи має моральне право особа, яка засуджена за організацію в складі злочинного угрупування в 2014-му році звірського побиття молодих людей спілкуватись з такою ж молоддю на організованих спеціально для нього за бюджетні кошти заходах? Чи не ганьбить це честь педагогів та спортсменів, що мимоволі вимушені спілкуватись із злочинцем.

Нагадаємо, вирок по цій справі вступив в силу, а засуджений так і не визнав своєї вини та публічно не покаявся. Знаходячись при владі Межейко був активним учасником злочинного окупаційного режиму Януковича і захищав його зі своїми «спортсменами-тітушками». Співучасники Межейка в цьому злочині уникли покарання, один з ганьбою покінчив самогубством, інший втік до Росії. Зараз СБУ викриває плани щодо підготовки до російської окупації в 2014-му році Запорізької області, чи буде серед нових фігурантів цього злочину тодішнє керівництво області покаже слідство.

Після відкритої агресії Росії та початку війни багато чого відійшло на другий план, ми всі займались захистом нашої країни. Одні йшли на фронт, інші допомагали фронту матеріально. Тільки засуджений Межейко «під шумок» підлими маніпулюваннями за допомогою свого оточення зміг отримати державну нагороду від міністерства оборони, але його спроби обману були викриті і його позбавили цієї нагороди як недостойного.

Ми, представники громадських організацій вважаємо неприпустимим, свідомо, чи не усвідомлюючи того, залучати злочинця до спортивної громадської роботи з дітьми та молоддю. Тим більше, що він засуджений саме за злочин із залученням «спортсменів-тітушок» проти молоді. Залучення до публічної роботи з виконання державної політики в сфері виховання дітей та молоді подібних персонажів наносить непоправимих репутаційних втрат державному управлінню.

Ми впевнені, що в Запорізькій обласній федерації футболу є достойні спортсмени, справжні професіонали своєї справи, що не заплямували своєї репутації та честі. Ці достойні люди дійсно можуть слугувати прикладом для дітей та молоді.

Дуже не хотілось би, щоб гасло «Зека – геть» знову лунало в нашій області.

ГО «Пологівська самооборона» Коломоєць О.В.
ГО «Ветерани АТО Пологівщини» Воронін О.В.
Пологівський Правий сектор Семененко А.В.

Залишити відповідь