Пологівський музей отримав унікальні подарунки у свій день (ФОТО)

Опубліковано в 17:35 Новини, У Пологах, У районі, Цікаво та корисно    419

18 травня, у Міжнародний день музеїв у комунальній установі «Пологівський районний краєзнавчий музей» за традицією відбувся День відкритих дверей.

В рамках святкового дня, працівники музею не лише провели екскурсії для відвідувачів, але й самі отримали унікальний подарунок – купюру номіналом у 500 карбованців 1942 року випуску.

Презентувала майбутній експонат давній друг музею Людмила Фоменко. Купюра довгий час знаходилася в родині Людмили Павлівни.

Подарована банкнота – унікальна та оригінальна річ. Як з’ясували наукові співробітники краєзнавчого музею, це грошова одиниця Райхскомісаріату України Третього Рейху в 1942–1944 роках. Випускалися купюри німецьким Центральним емісійним банком України, організованим окупаційною німецькою владою в місті Рівному 5 березня 1942 року, який мав філії в обласних центрах. Гроші дев’ятьма номіналами від 1 до 500 крб були випущені в обіг 1 липня 1942 року. Їх оборот відбувався на окупованій території західної і центральної України паралельно з німецькими марками (10 карбованців = 1 рейхсмарка).

В рамках щорічної акції «Подаруй музею експонат», присвяченої Міжнародному дню музеїв, подарунок музейникам Пологівщини зробив і волонтер Вадим Сопільняк. Він презентував оригінальний прапор із зони АТО з підписами та побажаннями військовослужбовців.

Ці речі займуть гідне місце в експозиціях Пологівського районного краєзнавчого музею.

Установа дякує всім шанувальникам та цінителям історії нашого краю за привітання та подарунки! Музей продовжує збір і чекає на цікаві та унікальні предмети старовини.

За інформацією Пологівського районного краєзнавчого музею

Залишити відповідь