«ПОЛОГІВСЬКИЙ ОЕЗ» ПЛАНУЄ ЗДІЙСНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ З ВИДОБУВАННЯМ КОРИСНИХ КОПАЛИН

Доводимо до відома, що  ПрАТ «Пологівський ОЕЗ» планує здійснення діяльності  з видобуванням корисних копалин (підземних прісних вод) на ділянці Пологівського родовища водозабором ПрАТ «Пологівський ОЕЗ» для господарсько-питного водопостачання та виробничих потреб підприємства.

Відповідно до статті  4 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», до  прийняття рішення про впровадження планової діяльності, суб’єкт господарювання доводить до відома населення  Повідомлення  про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілляю

Планована діяльність, її характеристика – видобування корисних копалин (підземних прісних вод) на ділянці Пологівського родовища водозабором ПрАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» для господарсько-питного водопостачання та виробничих потреб підприємства.

Планована діяльність обґрунтована детальною розвідкою підземних вод для господарсько-питного водопостачання м. Пологи з підрахунком запасів підземних вод Пологівського родовища. Відповідно протоколу № 222 від 28 липня 1994 р. Державної комісії України по запасах корисних копалин затверджені експлуатаційні запаси підземних вод Пологівського діючого водозабору по категоріям А + В + С1 у кількості 8,3 м3/добу (А – 4,9; В – 2,7; С1 – 0,7).

Видобуток підземних вод на ділянці водозабору ПрАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» здійснюється з водоносного комплексу верхньокрейдяних і бучацьких відкладів експлуатаційними свердловинами №1, 2, 3, 5, 6.

Інших технічних альтернатив впровадження планованої діяльності не передбачається. Підземні води Пологівського родовища на теперішній час є єдиним джерелом централізованого господарсько-питного водопостачання в межах м. Пологи.

Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля:

Планованою діяльністю є видобуток підземних прісних вод свердловинами, які належать ПрАТ «Пологівський олійноекстракційний завод». Оцінка впливу планованої діяльності на довкілля надається нижче у стислому виді за структурою, прийнятою у нормативних документах.

Клімат і мікрокліматПланована діяльність характеризується відсутністю виділення газів, теплоти та вологи. Вплив відсутній.

Повітряне середовище. При видобутку підземних вод використовуються електричні занурені насоси типу ЕЦВ, робота яких не супроводжується викидами будь-яких речовин в атмосферу.  Вплив планованої діяльності на повітряне середовище відсутній.

Водне середовищеПідземні води на ділянці причетні до водоносного комплексу верхньокрейдяних і бучацьких відкладів. Видобуток підземних вод (експлуатація водозабору) вплине тільки на гідрогеологічний стан  водоносного комплексу. Раціональне використання підземних вод цільового водоносного комплексу, охорони його від виснаження і забруднення, визначення забезпеченості експлуатаційних запасів підземних вод відновлювальними джерелами формування обґрунтоване гідрогеологічними дослідженнями при детальній розвідці Пологівського родовища на ділянці водозабору підприємства.

При експлуатації водозабору можуть виникнути витоки з водонесучих комунікацій. Води витоків – прісні підземні води, фільтруючись будуть надходити до першого від поверхні водоносного горизонту – ґрунтових вод в елювіальних і еолово-делювіальних відкладах четвертинного віку, які за якісними властивостями не відповідають вимогам «вода питна».

Також можливе зниження рівня в свердловинах відомчих водозаборів, які межують з водозабором підприємства.

Підземні води, причетні до бучацьких та верхньокрейдяних відкладів в межах Пологівського родовища, в т.ч. і на ділянці водозабору підприємства, є природно захищеними від вертикальної фільтрації забруднюючих речовин з поверхні землі.

Геологічне середовище. Вплив на геологічне середовище вже відбувся у вигляді порушення природного стану порід при бурінні свердловин. Вплив незначний, дуже локалізований, обмежується діаметрами буріння, що складали максимально від 346 до 595 мм. Всі вимоги щодо облаштування водозабірних свердловин виконані.

Негативні ендогенні процеси в регіоні не спостерігаються. Негативні екзогенні процеси (підтоплення,просідання лесових ґрунтів) можливі при виникненні витоків з водонесучих комунікацій.

Ґрунти. Вплив планованої діяльності на стан ґрунтів відсутній. Вплив на ґрунти був здійснений раніше в період будівництва водозабору і водонесучих комунікацій. 

Флора і фауна. Вплив відсутній. На ділянках розташування свердловин та навколо них відсутня багаторічна рослинність, землі навколо використовуються як пасовища та лани. Враховуючи, що район характеризується відсутністю природних ландшафтів, тваринний світ представлений видами,які   пристосувалися до життя на площах антропогенного впливу.

Заповідні об’єкти. Вплив планованої діяльності на заповідні об’єкти відсутній. Найближчі заказники місцевого значення «Цілина ділянка» і «Велика кам’яна скеля біля р. Суха Конка» знаходяться на відстані близько 18,0 км на південний схід.

Навколишнє соціальне середовище (населення). Вплив планованої діяльності позитивний.

Забезпечення підприємства підземною прісною водою значно поліпшують соціальні умови життєдіяльності виробничого персоналу та дозволяють випускати якісну харчову продукцію.

Навколишнє техногенне середовище. Можливий вплив планованої діяльності по видобутку підземних вод на зниження рівня в свердловинах відомчих водозаборів, які межують з водозабором підприємства.

Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля

Протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному веб-сайті уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу, зазначеному у пункті 15 цього повідомлення, зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.

Надаючи такі зауваження і пропозиції, вкажіть унікальний реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (зазначений на першій сторінці цього повідомлення). Це значно спростить процес реєстрації та розгляду Ваших зауважень та пропозицій.

У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості вони будуть розміщені в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та передані суб’єкту господарювання (протягом трьох робочих днів з дня їх отримання). Особи, що надають зауваження і пропозиції, своїм підписом засвідчують свою згоду на обробку їх персональних даних. Суб’єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов’язаний врахувати повністю, врахувати частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості, надані у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Детальна інформація про це включається до звіту з оцінки впливу на довкілля.

Усі зауваження та пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля необхідно надсилати до

Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації, поштова адреса: 69035, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 72а; е-mail: zdn@zdn.gov.ua, тел./факс (061)224-70-28 та (061)233-31-64, Контактна особа: Бєляєва Оксана Вікторівна.

Інформується на сайті Пологівської РДА

Схожі публікації
09.12.2022

Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]

28.11.2022

Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]

24.11.2022

Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]

18.11.2022

Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]

18.11.2022

В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]

17.11.2022

Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]

17.11.2022

Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]

17.11.2022

Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]

16.11.2022

До нашої редакції потрапив документ, в якому зазначались відповідальні та організатори свята ворожої ганчірки у Пологах. Цією інформацією з журналістами “ПІК” поділилась небайдужа людина. Так, з документу видно організаторів та […]

16.11.2022

До органів поліції надійшло 15 повідомлень про зруйновану житлову та цивільну інфраструктуру в обласному центрі та у Пологівському районі. Є інформація про поранену цивільну людину. Минулої доби російські загарбники обстріляли […]

16.11.2022

Вночі, 16 листопада, у Пологівському районі стало на 1 ворожий склад менше. Так, у населеному пункті Токмак було знищено великий склад з бк різного калібру. Нагадаємо, також бійці Запорізької тероборони […]

16.11.2022

Рано-вранці (близько п’ятої) 16 листопада, рашисти поцілили у придорожній ресторан в селі Запорізької області. Вони завдали удару трьома ракетами. Про це повідомив голова ЗОВА Олександр Старух. “Голодна сволота. Самі не […]