Пологівський центр зайнятості сприяє уникненню безробіття в нашому районі

Опубліковано в 17:39 Важливі, Новини, У районі    394

1 лютого, для безробітних, які перебувають на обліку в Пологівському районному центрі зайнятості було проведено семінар «Легальна зайнятість» з метою підвищення рівня правової освіченості громадян. В роботі семінару прийняли участь: начальник відділу «Пологівського бюро правової допомоги» Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – Дерменжи Н.М., спеціалісти центру зайнятості та запрошені безробітні. Згідно статті 59 Конституції України кожен громадянин має право на правову допомогу. На семінарі були розглянуті питання, яку саме допомогу надає Пологівське бюро правової допомоги:

  • Підвищення правової свідомості, культури та освіченості населення;
  • Надання безоплатної первинної правової допомоги;
  • Забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги;
  • Надання безоплатної вторинної правової допомоги (крім захисту);
  • Забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.

6 лютого, Пологівською районною філією Запорізького обласного центру зайнятості за участю представника ГУ держ.праці у Запорізькій області Гайдук О.П. було проведено семінар на тему: «Сучасна служба зайнятості та її можливості в частині надання допомоги по частковому безробіттю з метою надання повного комплексу послуг, та з метою упередження негативних наслідків вивільнення на підприємствах, які потребують підтримки, зокрема на отримання допомоги по частковому безробіттю та застосування профілактичних заходів, спрямованих на запобігання настанню страхових випадків. Упередження негативних наслідків вивільнення на підприємствах, застосування профілактичних заходів, спрямованих на запобігання настанню страхових випадків».

У рамках заходу, присутніх було детально ознайомлено із статтею 48 Закону України «Про зайнятість населення», надано роз’яснення щодо трудового законодавства та процедури вивільнення працівників відповідно до Кодексу Законів про працю України, ознайомлено з роз’ясненням Міністерства юстиції щодо гарантій працівників у разі ліквідації або реорганізації підприємств, установ, організацій.

16 лютого, Пологівська районна філія провела «День відкритих дверей». Так учні шкіл та їх батьки мали змогу завітати до районної філії та проконсультуватись стосовно вибору майбутньої професії, дізнатись, які з професій мають попит на ринку праці в Пологівському районі. До участі було запрошено учнів 8-11 класів міста Пологи.

Протягом дня, всіх хто відвідав Пологівську філію фахівці ознайомили з розмаїттям професій, потребами ринку праці, основними кроками правильного вибору професії. Учням були продемонстровані відеоролики про професії та роздані інформаційні буклети.

Завітали з питаннями про вибір професії для своїх дітей і батьки. Їм розповіли, що одним із головних чинників вдалого вибору професії є її затребуваність.

20 лютого, на базі Пологівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості була проведена ярмарка вакансій на замовлення ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» з набору кандидатів на навчання за професією: «машиніст екскаватора», «машиніст бульдозера» з послідуючим працевлаштуванням.

Перед присутніми виступив начальник відділу кадрів підприємства та надав детальну інформацію про вимоги для кандидатів. За результатами індивідуальних співбесід, було запропоновано роботу двом безробітним.

21 лютого, на базі Пологівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості була проведена ярмарка вакансій за професією: «військовослужбовець» на замовлення Пологівського районного військового комісаріату, Державної прикордонної служби України, Оріхівської виправної колонії Управління Державної Пенітенціарної служби України.

Присутні безробітні отримали детальну інформацію про порядок відбору громадян України на військову службу до Збройних Сил України за контрактом. Безробітні отримали брошюри «Для звернення у групи добору» з детальними адресами та контактами.

22 лютого, в КУ «Воскресенській НВК» було проведено профорієнтаційні уроки для учнів 9, 10 та 11 класів під час місячника профорієнтації «Професійний орієнтир». Віра Тоцька, не лише розповіла про сучасний стан ринку праці у Пологівському районі, підприємства міста, професії, які користуються найбільшим попитом та про можливість безкоштовно отримати всім бажаючим за сприянням служби зайнятості робітничі професії для майбутнього працевлаштування, а й дала поради стосовно вибору місця навчання та фаху. Віра Олексіївна визначила основні аспекти, на які слід звертати увагу, обираючи той чи інший навчальний заклад. Провівши бесіду з учнями та проаналізувавши професійний вибір кожного з випускників, Віра Тоцька запросила всіх бажаючих пройти тестування професійного самовизначення та схильності до тієї чи іншої спеціальності.

До відома: У Запорізькій області з 16 лютого по 16 березня триває місячник профорієнтації «Професійний орієнтир», протягом якого фахівці Пологівської районної філії спільно з представниками освіти за участю роботодавців знайомлять учнів шкіл з розмаїттям професій, потребами ринку праці, основними кроками правильного вибору професії та помилками професійного самовизначення. В школах для різних вікових категорій проходять різноманітні профорієнтаційні заходи: конкурси малюнків, презентацій, написання творів – роздумів. Діти, які не визначились з вибором професії, можуть пройти тестування в центрах зайнятості, та при допомозі профконсультанту розробити перспективний профорієнтаційний план дій. Для батьків запропоновані інтерактивні заходи, практико-орієнтовані семінари, професійні консультації фахівців Пологівської районної філії. Надаються поради, як враховувати здібності та інтереси дітей в професійному виборі, як уникнути неузгодженості між професією, яку обрала дитина, її інтересами, можливостями, та потребами ринку праці.

ОГОЛОШЕННЯ

14 березня з 12-30 до 14-00, в КУ «Пологівській гімназії «Основа» відбудеться акція «Випускник-2018». Запрошуються учні випускних класів та їх батьки. В акції приймуть участь навчальні заклади Запорізької області.

Закінчиться місячник 16 березня проведенням підсумкової акції «Зроби правильний професійний вибір» та відкриттям «гарячої лінії» на базі Пологівської районної філії, за адресою: м. Пологи, вул. І. Чеберко, 3/а, з 10.00 до 15.00. Всі бажаючі зможуть задати питання щодо професійного визначення, можливості проходження професійного тестування та ін. за телефоном: 2-37-76

Залишити відповідь