Пологівці, будьте уважними! Мережею блукає нова смертельна гра для підлітків 

Опубліковано в 10:41 В Україні, Важливі, Новини, У районі, У регіоні    851

Чим би дитина не бавилась аби була задоволена…. Та тепер вже точно не до жартів. Українські батьки знову стривожені новою грою “Червона сова”, яка “працює” за принципом сумнозвісного “Синього кита”. Правила цієї суїцидальної гри для дітей шокують, а так звані “куратори” вимагають неможливого. Що таке “Червона сова” та як вберегти від неї дитину?

Намагаємось вибрати з мережі найголовніші тривожі відомості про небезпечний вид розваги.

“Червона сова” вже знайшла перших жертв в Україні. У поліції повідомили, що 14-річна школярка Лєра з Києва на кілька днів втекла з дому. Дівчинку у відчуженому стані знайшли в Умані – у неї були порізані руки, розбитий телефон та інструкція для подальших дій у смертельній грі.

Червона сова: що це таке?

“Червона сова” – це нова суїцидальна гра для підлітків. Її поширюють у забороненій в Україні соцмережі “ВКонтакте”. Наразі в цій соцмережі діє сім груп “Сови”. Час від часу деякі з них блокують, але вони знову відновлюють свою діяльність. При цьому групи – закриті, і заявки на вступ приймають лише від дітей.

Правила “Червоної сови”

За інформацією з мережі, концепція гри “Червона сова” дуже схожа на “Синього кита” – у ній є “куратор”, листування “ВКонтакте”, жертви-підлітки і приз за перемогу (який саме – точної інформації немає). Але є й певні відмінності у наданій інформації.

Ось як “грають” у “Червону сову”: в особисті повідомлення “ВКонтакте” підлітку пише загадковий “куратор” і каже, що потрібно “Не спати 12 днів”. Під час гри куратор перевіряє гравця словами “Сова не спить?”.

На додачу, “гравець” завжди має бути онлайн, а коли “куратор” надсилає відео – його потрібно відразу подивитися. Виконуєш завдання, не спиш 12 днів – і тоді нібито отримуєш “приз”.

Майбутніх жертв “куратори” шукають через друзів “гравців” або просто в соцмережах. Одним із перших діти отримують завдання розповісти про однокласників та рідних. Наступне завдання у “Червоній сові” – залучити їх до групи смерті.

Як “куратори” погрожують учасникам “Червоної сови”

Схема насправді дуже проста: послідовники “Синього кита” використовують залякування, аби домогтися свого. Спершу діти -“гравці” отримують посилання, при переході на яке вибиває помилку. Опісля “куратори” переконують, що так вони дізналися адресу учасника гри. Якщо ж дитина відмовиться виконувати якесь завдання, її погрожуватимуть “розбірками” та розправу над рідними.

Основні поради, як вберегти дитину від “Червоної сови”

Батьки, ви мусите стежити за станом своїх дітей. Ці ознаки в їхній поведінці можуть свідчити про те, що ваше чадо почало грати в “Червону сову”:

  • відчуженість
  • втома
  • постійно хоче спати
  • сидить в мережі посеред ночі
  • з’являються порізи на руках

Якщо ви помітили це в дитини – не кричіть на неї! Краще відверто та щиро поговоріть з нею. Переконайте, що ви допоможете їй покинути гру та захистите від “кураторів”. Головне – не панікуйте, а зробіть усе можливе, щоб вберегти свою дитину – повідомляється в мережі.

Деякі українські журналісти вже розпочали власні розслідування та почали створювати фейкові сторінки від імені вигаданих підлітків. Дехто з них дійшов навіть до останньої умови нелюдів – відзняти суїцид на відео…. Для чого це так званим “кураторам”? За інформацією з мережі, подібні відео смерті користуються попитом серед певної категорії збочинців, а якщо є попит, то, певна річ, знайдеться і товар.

Бережімо нашу молодь, придивляймося до власних дітей, до їх друзів, діяльності, вчинків.

Ми, батьки, мамо бути пильними та стоокими, бо проблеми, як правило, “ростуть” внаслідок відношення найрідніших та виховання в родині.

Залишити відповідь