Пологівці, підпаливши сміття/траву – будьте готові сплатити до 6 000 гривень

Опубліковано в 9:06 В Україні, Важливі, Новини    624

Від 170 гривень до 6 тисяч зросте штраф за підпал сухої трави. Уряд підтримав новий законопроект. Штраф у 170 гривень не покривав собівартості складання адмінпротоколу і не зупиняв паліїв. За підпал у зоні природно-заповідного фонду українцям треба буде сплатити 17 тисяч, а посадовцям всі 25 тисяч гривень. 

Уряд підтримав проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків».

На сьогодні випалювання рослинності та її залишків залишається однією із найбільш актуальних екологічних проблем для довкілля та здоров’я людини. Паління сухостоїв забруднює повітря, а розведені навмання багаття призводять до неконтрольованих масштабних пожеж та значних збитків. У зв’язку з цим ми ініціювали питання щодо розробки законопроєкту з посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності, – пояснив Міністр юстиції України Денис Малюська.

Він зазначив, що чинні розміри штрафів, передбачені статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доводять свою неефективність. Він пояснив, що назріла потреба внесення змін до Кодексу в частині розширення кола осіб, уповноважених розглядати справи про такі правопорушення, та кола осіб, наділених повноваженнями складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені зазначеною статтею КУпАП.

Так, проєктом Закону пропонується внести зміни до статті 77-1 Кодексу та збільшити розмір санкцій за самовільне випалювання рослинності або її залишків, а саме: від п’ятдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб – від ста двадцяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду передбачено накладення штрафу на громадян від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб – від однієї тисячі до тисячі п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, законопроєкт надає право адміністративним комісіям при виконавчих органах міських, сільських, селищних рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені, у тому числі, статтею 77-1 КУпАП. При цьому посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад наділяються повноваженнями щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності.

– Ухвалення законопроєкту дозволить посилити адміністративну відповідальність за випалювання рослинності або її залишків, а також запровадити ефективний механізм боротьби із виникненням та поширенням пожеж у природних комплексах, на сільськогосподарських землях, вздовж автомобільних доріг і залізниць, у парках та зелених насадженнях, та сприятиме покращенню екологічної ситуації в цілому, – підсумував очільник Мін’юсту.

За матеріалами Урядового порталу

Залишити відповідь