Пологівці побували на «Богдан Фесті» (ФОТО)

Опубліковано в 15:17 Новини, У районі, У регіоні, Фото-галерея, Цікаво та корисно    333

«Богдан Фест»- щорічний захід, який відбувається у місті Нікополь Дніпропетровської області.

Саме в цьому році святкується 370 річниця з дня обрання Богдана Хмельницького Гетьманом України у Микитинській Запорізькій Січі. Фактично, це відзначення початку Української Козацько-Гетьманської Держави.

За ініціативи ГО «Пологівська самооборона», та за підтримки райдержадміністрації відбулась мандрівка від Хортиці до чотирьох Січей Нікопольщини «Микитинська Січ», «Буцько-Томаківська Січ», «Підпільнянська Січ», «Чортомлицька Січ». Саме тут хоча б один раз має побувати кожен українець – адже звідси починалася наша держава і розливалася воля на всю Україну!

У складі делегації від Пологівського району були: учасники АТО, військовослужбовці ЗСУ, заступник голови райдержадміністрації Ірина Півень, депутат районної ради Вадим Слісаренко, активісти ГО «Пологівська самооборона» та Правого Сектору, освітяни та берегині козацьких формувань.
На площі Богдана Хмельницького, де його 29 квітня 1648 року на Микитинській Січі обрали Гетьманом Війська Запорізького Низового відбулася офіційна частина заходу.

Почесною ходою, разом з козаками всієї країни, пологівці пройшли до парку Перемоги, на місце, де була Січ. Дорогою вшанували пам’ять загиблих воїнів у Другій світовій війні та героїв – захисників незалежності сьогодення – учасників АТО. В парку Перемоги було проведене Козацьке Коло, на якому козаки обрали наказного отамана Віталія Мандика.

На головній сцені «Богдан Фесту» виступали кращі колективи Запорізької, Київської, Дніпропетровської, Житомирської, Харківської областей під час проведення фестивалю «Козацькими шляхами», а в парку вирував святковий ярмарок.

Козаки з «Затопської Січі» всіх гостей пригощали смачним борщем та кулішем.
На центральному майданчику свята своє вміння продемонстрували вихованці Запорізької школи козацького бойового мистецтва «Спас».

Пологівці гідно представили нашу територію. Інтерес до події сучасних козаків і патріотів цілком зрозумілий: тут воля козацька кувалась, тут слава здобувалась. Тут жив і живе незалежний волелюбний народ, який дивує і радує нащадків своєю самобутністю і силою.

Інформує: Пологівська РДА

Залишити відповідь