Пологівці відвідали Батьківщину батька Махна в річницю його дня народження (ФОТО+ВІДЕО)

Опубліковано в 11:31 Відео-галаеря, Новини, У регіоні, Фото-галерея    352

Я в бій кидався з головою,

пощади не прохаючи у смерті.

І я не винен, що лишилася живою

душа моя в тій круговерті…

 (с) Нестор Махно

7 листопада виповнилося 129 років з дня народження Нестора Івановича Махна – видатного політичного діяча доби перших українських визвольних змагань 1917-1921 років, військовика, творця Махновської республіки й захисника робітничого та селянського люду.

8 листопада, з нагоди 129 річниці від дня народження Нестора Махна та 100-річчя української революції 1917-1921 років делегація пологівців відвідала Батьківщину видатного анархіста всіх часів.

До складу делегації увійшли представники органів місцевого самоврядування та представники Пологівського Центру допомоги учасників АТО: заступник голови райдержадміністрації Ірина Півень, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Ангеліна Устименко; керівник козацького полку с. Федорівка та депутат Пологівської районної ради Андрій Зєлєнцов; представники управління соціального захисту населення та Червоного хреста України у місті Пологи; керівники та учасники громадських і ветеранських організацій, та Міжнародного союзу козаків України: керівник Пологівського центру допомоги учасникам АТО Валерій Орловський, козаки і старшина Пологівського козацького полку імені Івана Богуна та представники козацьких організацій  Запорізької і Дніпропетровської області: Володимир Лютий, Віктор Тоцький; учасники волонтерського руху – учнівська молодь Пологівського професійного ліцею; Сергій Титюк, Ілля Лапін та Дмитро Сухінін; представники Гуляйпільської райдержадміністрації.

Урочистий захід розпочався із екскурсії Гуляйпільським краєзнавчим музеєм, в ході якої присутні були ознайомлені із життям, політичною та військовою діяльністю провідника повстанської армії Нестора Махна, а також з особливостями державтворення на сході України у період з 1917 по 1921 роки.

Опісля екскурсії було анонсовано нову книгу-дослідження про життя та діяльність Нестора Махна.

Дещо пізніше, на центральній площі міста Гуляйполе біля пам`ятника Н.І. Махну відбувся мітинг, під час якого промову мала заступник голови Пологівської райдержадміністрації Ірина Півень.

Захід відбувся за ініціативи Пологівського Центру допомоги учасникам АТО, сприяння райдержадміністрації, та за фінансування з районного бюджету.

Довідково:

Нестор Махно народився у родині сорокадворічного Івана Родіоновича Махна, державного селянина села Гуляйполе, та його дружини Євдокії. Наступного дня його охрестили у Христо-Воздвиженській церкві й далі им`я Нестор.

У 1889 році, коли Несторові не виповнилося ще й року, як в нього помер батько. Його мати Явдоха Матвіївна Передерій залишилася у великій матеріальній скруті з п`ятьма синами: Карпом, Савою, Григорієм, Омеляном та найменшим Нестором. «На 8-му році мати віддала мене в двокласну Гуляйпільську початкову школу. Навчався я добре, шкільні премудрості давались мені легко. Зимою навчався, а літом наймався до багатих хуторян пасти вівці або телята. Під час молотьби ганяв у поміщиків в арбах волів, одержуючи за це по 25 копійок в день», – так згадував Нестор Махно про своє дитинство. Згодом працював у малярній майстерні, та в купецькій лавці.

Про подальшу долю видатного українського політичного та військового діяча Нестора Івановича Махна можна буде дізнатися на презентації книги у Пологівській центральній районній бібліотеці, про яку невдовзі буде оголошено.

ЄГОР КУРНОСОВ

Залишити відповідь