Пологівці відзначають день Соборності (ФОТО)

Опубліковано в 13:45 Важливі, Новини, У Пологах, У районі, Фото-галерея    895

«Цей день святкує Мати-Україна» – під таким гаслом у Пологах пройшли урочистості до Дня Соборності України.

22 січня 2019 року – ми щороку відзначаємо День Соборності, борючись за повернення Криму і частини Донбасу, тобто борючисьза Соборність України.

100 років тому, 22 січня 1919 року на Софіївській площі у Києві пройшла вікопомна історична подія: відбулося об’єднання українських земель, закріплене Актом Злуки, прийнятим на урочистих зборах і засвідчене Універсалом Директорії про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину велику Україну. А 29 років тому, 21 січня 1990 року тоді ще в радянській Україні відбулася небачена за своїм розмахом акція українців, що отримала назву «ланцюг єднання». Святкуючи 71-річчницю  возз’єднання УНР і ЗУНР, сотні тисяч національно свідомих співвітчизників взялися за руки та утворили живий ланцюг від Львова до Києва. Той живий ланцюг був одним з наймасштабніших у світовій історії і став ще одним кроком до здобуття незалежності України. Проте, День Соборності України став офіційним святом в Україні лише у 1999 році відповідно до Указу Президента.  Реалізувалася мрія багатьох поколінь нашого народу про об’єднання в єдину Соборну державу.

Урочистості почались з Гімну України.

Щирі вітання лунали від голови Пологівської РДА Артура Крупського, радника голови Пологівської райради Михайла Малиша, та міського голови Юрія Коноваленка. Вони також вручили окремим пологівцям грамоти з нагоди свята.

Атмосферу свята створили талановиті пологівці: вокальний ансамбль «Калина» с. Григорівка, Наталія Самойлик – солістка РБК, хореографічний колектив «DANCESTYDIO» РБК, хореографічний ансамбль ДШМ, Софія Бураченкова – солістка РБК, вокальний колектив Пологівського сільського клубу, зразковий аматорський хореографічний колектив «Союз» РБК.

Ведучі заходу – Каріна Карпій та Максим Тоцький провели сторінками історії усіх присутніх, та розповіли про важливість і значущість сьогоднішнього свята.

Трагічні події на Сході країни несуть загрозу Соборності України. Тому, особлива шана та подяка воїнам АТО, волонтерам і всім небайдужим українцям, котрі мужньо та самовіддано борються  за збереження цілісності та незалежності нашої Батьківщини. За суверенну державу загинули наші земляки Дмитро Шингур, Роман Соловйов та Артем Корнєв. Тож, усі присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв, що полягли захищаючи нас.

На останок, усі присутні створили ланцюг Єдності, як колись це зробили наші діди та прадіди.

Після чого, учасники заходу вирушили до пам’ятного знаку Героям Революції Гідності для покладання квітів.

1 коментар на “Пологівці відзначають день Соборності (ФОТО)

  • Соборність кажете, Мати-Україна? Це коли втрачений Крим, про що ніхно сьогодні не згадав, і до речі за який у свій час, від України до РФ перейшли землі на Схід від Новоазовська включно з Таганрогом, та Кубанню, а на півночі українські території в межах теперішніх Воронезької, та Бєлгородської областей Расії? Це дійство не вшанування традицій, а совкова шароваршина, та чергова причина похвалить себе, потусуваться, побухать, і традиційно отримати грамоти за “жити по новому, АТО за години”, та як завжди недоречні танці, пляски, та брєжнєвські поцелуї взасос… Хоч про православний томас не говорили і то досягнення – бо у всьому світі це вже анекдот! Поспішають місцеві голови, радники, мери, та зами, створювати “картинку” для електорату щоб ще хоч трохи похапати, бо відчувають що скоро все може змінитися, і влада теж… )

Залишити відповідь