Пологівці зможуть перевіритись та своєчасно діагностувати коронавірус 📷

Опубліковано в 9:47 Важливі, Новини, У регіоні    930

10 квітня голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок із робочою поїздкою відвідав Пологівський район. Очільник регіону передав головному лікарю Пологівської БЛІЛ експрес-тести для виявлення коронавірусної інфекції.

Нагадаємо, 9 квітня Запорізька область отримала 30 тисяч експрес-тестів для виявлення коронавірусної інфекції. Усі вони розподілені за потребами між медзакладами регіону. Гуманітарну допомогу надіслав Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест.

Передача швидких тестів для Пологівського району відбулась на базі багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування. Участь у заході взяли голова Пологівської райдержадміністрації Артур Крупський, голова Пологівської районної ради Олександр Покутній, міський голова міста Пологи Юрій Коноваленко та головний лікар медзакладу Роман Кравченко.

– Медичне обладнання, засоби індивідуального захисту та тестсистеми є особливо дефіцитним товаром. Проте, це все вкрай необхідне. Спільними зусиллями влади, бізнесу, благодійників ми протистоїмо світовій пандемії. Запорізька область вчора отримала 30 тисяч швидких тестів від Фонду Ріната Ахметова та Метінвесту. Пологівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування отримає 300 експрес-тестів. А це означає, що найближчим часом мешканці зможуть перевіритись та своєчасно діагностувати можливе захворювання. Також, відповідно до розподілу, Пологівський центр медико-санітарної допомоги отримає 180 тестів, а Воскресенський центр медико-санітарної допомоги Пологівського району – 80. Загалом у лікарні району передано 560 експрес-тестів, – зазначив Віталій Туринок.

Зазначимо, експрес-тести визначають наявність антитіл до вірусу в крові, а не його наявність. Результат тесту стає відомий вже за 15 хвилин, але в будь-якому випадку вірогідність виявлення захворювання при перевірці експрес-тестом не є стовідсотковою і результати обов’язково потрібно підтвердити за допомогою ПЛР, тому як тестування може припасти на період, коли організм хворого ще не встиг виробити антитіла.

Головні лікарі наголошують, якщо маєте симптоми (кашель, підвищена температура, утруднене дихання), або протягом 14 днів ви перебували у країні, де зафіксовано COVID-19, невідкладно зверніться до сімейного лікаря.

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА

Залишити відповідь