Пологівців атакує “ГАРЯЧЕ ВІДЕО”! Як позбутись віруса – ІНСТРУКЦІЯ

Опубліковано в 9:58 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    931

“Hot video”, що означає в перекладі – гаряче відео, або просто video-файли вже другу добу поспіль приходять у повідомлення користувачам Фейсбук.

Подібних повідомлень ми отримали більше 10 учора, і сьогодні вони стали надходити ще активніше.

Знаємо, що вже не вперше у названій соціальній мережі користувачів атакує цей вірус, тому НЕ ВІДКРИВАЄМО! Чого і вам не радимо. Від кого б це повідомлення не було – не намагайтесь його завантажити та відкрити. Більшість користувачів, від яких надходять подібні відео-файли попередили свої друзів/підписників на особистих сторінках, адже самі до цього не причетні. Вірус розсилається автоматично, не питаючи “дозволу”.

Як його позбутися?

Покрокову інструкцію написав на своїй сторінці головний редактор у UaReview Роман Голубовський.

«У Facebook черговий вірус: від друга приходить повідомлення у формі відео, ви його відкриваєте, і після цього вже ви починаєте розсилати усім такі повідомлення. Тому (!) в жодному разі не відкривайте повідомлення, не переходьте за лінком», – написав він і додав детальну інструкцію для тих, хто таки перейшов.

Цей новий вірус цікавий тим, що формує передперегляд відео у вигляді зміненої аватарки користувача, який його відправив. Так, що на перший погляд може здатися, нібито це справжнє відео від друга у Facebook.

1. Йдете в «Налаштування» – «Додатки»

(https://www.facebook.com/settings?tab=applications)

2. Знаходите пункт «Додатки, веб-сайти і плагіни. Дозволяє використовувати додатки, плагіни, ігри та веб-сайти як на на Facebook так і в інших місцях. Увімкнено.»

3. Тиснете «Редагувати», вимикаєте цей пункт (щоб було «Вимкнено»). Пізніше, коли усе видалите, цей пункт можна буде знову увімкнути.

4. Переглядаєте список усіх додатків (тут же – https://www.facebook.com/settings?tab=applications), видаляєте усі підозрілі. Бажано залишати лише ті, які ви точно знаєте, що ви ними користуєтесь.

5. Йдете в розширення браузера (якщо це Google Chrome, тоді адреса в адресній строці браузера – chrome://extensions/).

6. Видаляєте (!) усі підозрілі додатки. Знову як і в п.4 – залишаєте лише ті, які точно знаєте.

7. Якщо вірус постить на вашій сторінці повідомлення, усі їх видаляєте вручну.

8. Пишете усім друзям, повідомляєте, що ваша сторінка зламана, попереджаєте, щоб не відкривали повідомлення, вибачаєтесь.

9. Facebook може також пропонувати використати спеціальне програмне забезпечення чи додаток для боротьби з вірусами – погодьтесь. Але тільки якщо це Facebook Inc.

Залишити відповідь