Пологівців інформують щодо припинення права оренди земельних ділянок

Опубліковано в 14:55 Актуально, Важливі, Для бізнесменів та підприємців, Новини, У Пологах, У районі    997

Пологівська районна державна адміністрація Запорізької області надає роз’яснення щодо припинення права оренди земельної ділянки.

Законом України «Про оренду землі» встановлено, що орендар набуває право оренди земельної ділянки на підcтаві та в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.

Законодавством у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень передбачена обов’язкова державна реєстрація як виникнення, переходу, так і припинення речових прав на нерухоме майно.

При цьому, державна реєстрація припинення права оренди здійснюється шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень  — офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

В той же час слід розрізняти вимоги до проведення державної реєстрації припинення права оренди земельних ділянок, речові права на які зареєстровані належним чином в органах земельних ресурсів до 2013 року, однак відомості про які відсутні в Державному реєстрі прав.

У випадку коли строк дії договору оренди землі припинився після 01 січня 2013 року, припинення права оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації у Державному реєстрі прав.

Законом України  «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» встановлено підстави для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі: укладеного в установленому законом порядку договору, предметом якого є нерухоме майно, речові права на яке підлягають державній реєстрації, інший документ, що відповідно до законодавства підтверджують набуття, зміну або припинення прав на нерухоме майно.

Законодавством  встановлено, що договір оренди землі припиняється в разі закінчення строку, на який його було укладено.

Головною підставою для проведення державної реєстрації припинення права оренди земельної ділянки у зв’язку із закінченням строку, на який він був укладений, є договір оренди землі.

Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, встановлено, що для державної реєстрації права власності та інших речових прав на майно, яке набувається з виконанням умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов’язує можливість виникнення, переходу, припинення таких прав, також подається документ, що підтверджує наявність факту виконання відповідних умов правочину, тобто акт про передачу та прийом земельної ділянки.

На сьогодні, перелік суб’єктів, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації, значно розширено. Відповідно до  Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» суб’єктами державної реєстрації прав є виконавчі органи сільських та міської ради,  райдержадміністрація,  нотаріуси. Крім того, слід звернути увагу, що законодавством у сфері державної реєстрації закріплений принцип «екстериторіальності», який полягає у проведенні державної реєстрації речових прав на нерухоме майно незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах області.

Інформує: Альона Соколовська, державний реєстратор відділу з питань організації діяльності центру надання адміністративних послуг РДА

Залишити відповідь