Пологівців запрошують на тематичну книжкову виставку у бібліотеку

Опубліковано в 10:11 Афіша, Важливі, Новини, У Пологах, У районі, Цікаво та корисно    333

З нагоди відзначення 75-ї річниці закінчення Другої світової війни в КУ «Пологівська центральна районна бібліотека» Пологівської міської ради діє тематична книжкова виставка «І ПАМ’ЯТАЄ СВІТ ВРЯТОВАНИЙ…»

Шановні пологівці! Запрошуємо ознайомитись з книгами, представленими на тематичній книжковій виставці:

– Бігун І. та ін. «Війна і міф. Невідома Друга світова, 1939–1945». Співробітники Українського інституту національної пам’яті досліджують документи тієї доби. Дізнайтеся правду, яку приховували від нас! Чи правда, що пакт Молотова – Ріббентропа був вимушеним кроком для СРСР? Чи завжди Радянський Союз був непримиренним противником нацистів? Чи правда, що українські націоналісти масово винищували євреїв під час війни, особливо у Львові та Бабиному Яру? Сталін узгоджував військові дії з Гітлером? Бандера був агентом спецслужб нацистів? Кримські татари масово дезертирували на початку війни? На ці теми ще 30 років тому боялися говорити навіть із рідними!

– «Від Рейхстагу до Іводзіми. У полум’ї війни. Україна та українці у Другій світовій». Видання створене великим авторським колективом, кожен член якого має свою історичну спеціалізацію. На основі значного обсягу документальних матеріалів висвітлюються наступні теми і проблеми: Україна як частина СРСР та Закарпатська Україна у планах гітлерівців та антигітлерівської коаліції; евакуаційна тактика «випаленої землі» та окупаційний режим Гітлера; радянське підпілля, партизанський рух та інше.

– Левітас Ф. «Друга світова війна: український вимір». Книгу присвячено суперечливим сторінкам минулої війни. Спираючись на новітню українську, російську, англо-американську та німецьку історіографію, автор прагнув дати відповіді на найактуальніші питання Другої світової війни та розкрити роль і місце України в подіях 1939–1945 років.
Основну увагу приділено питанням, які зумовлюють широкий науковий і пізнавальний інтерес у сучасному українському суспільстві: справжні причини Другої світової війни, особливості таємної міжнародної дипломатії, трагедія і подвиг перших років війни, ціна великої перемоги, історичне значення перемоги над нацизмом, українці-герої, проблеми національного примирення, війна як історичний феномен.

– Патриляк І. К. «Україна в роки Другої світової війни: спроба нового концептуального погляду». У книзі розглянуто найбільш суперечливі сторінки історії України періоду Другої світової війни. Велику увагу приділено висвітленню «української проблеми» напередодні і на початку світової війни, долі українських земель у 1939–1940 рр., участі українців у фінській кампанії, бойовим діям і причинам поразки Червоної армії в битві за Україну в 1941 р., окупаційному режиму нацистів та їхніх союзників в Україні, українському визвольному рухові, діяльності радянського підпілля і партизанів, взаєминам більшовицької влади і українського суспільства в роки війни.

– «Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ століття». Історичні нариси у двох книгах. На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість з яких вперше вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики гітлерівської окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, діяльності самостійницьких інституцій, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби, з’ясовуються також долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.

– Плохій С. «Ялта. Ціна миру. Третє лютого 1945 року». До вілл поблизу чорноморського курорту Ялта прибули два найвпливовіші лідери демократичного світу – Рузвельт і Черчилль. Господарем маєтку був Йосип Сталін. Ця доленосна зустріч визначила стратегію перемоги над Німеччиною та Японією. Проте роками довкола наслідків ялтинської конференції точаться запеклі суперечки: чи не поклало це початок холодній війні? Чи дійсно західні лідери зрадили Польщу і віддали на поталу Сталіну пів-Європи? Спираючись на нещодавно розсекречені радянські документи, неопубліковані щоденники, листи й протоколи зустрічей, автор не просто дає відповіді на ці запитання, а й ставить нові, не менш гострі та провокативні.

– Черчілль В. «Спогади про Другу світову війну». Ця книжка – скорочений варіант визначного твору сера Вінстона Черчілля «Друга світова війна», що складається з шістьох томів: «Наближення бурі», «Найкраща мить», «Великий союз», «Завіси долі», «Замикання кільця» і «Тріумф і трагедія». Текст скорочено приблизно на чверть від його початкового обсягу, проте він зберіг яскраве зображення воєнних подій, описаних словами видатного державного діяча, що отримав за свою працю Нобелівську премію з літератури. Результат скорочення – не так конденсація історії, як квінтесенція війни, як її бачив найвидатніший її протагоніст.

– Укладач Кіпіані В. «Друга світова. Непридумані історії: (не) наша, жива, інша». Книжка складається з реальних сімейних історій, переказаних зі слів батьків, бабусь і дідусів. Автори статей, зібраних завдяки науково-популярному виданню «Історична правда», розповідають про найстрашнішу війну ХХ століття, про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на до і після.

Шановні друзі! Нагадуємо, що в період карантину відвідувачі бібліотеки мають бути в респіраторах або захисних медичних масках, що покривають рот та ніс.

Повідомляється на сайті Пологівської міськради

Залишити відповідь